У Соборі Святої Софії — Премудрості Божої відбувся випуск військових капеланів
Сьогодні у стінах Собору Святої Софії — Премудрості Божої відбувся випуск військових капеланів, які завершили шеститижневі курси підвищення кваліфікації з питань військового капеланства Збройних Сил України.
Це вже друга за рік церемонія вручення почесних сертифікатів військовим капеланам, яка відбулася у стінах Собору Святої Софії — Премудрості Божої.
Підготовка тридцяти військових капеланів від шести релігійних організацій вчергове відбулася на базі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де впродовж шести тижнів навчання військові капелани опанували програму загальновійськової та фахової душпастирської підготовки.
Урочисті заходи з нагоди випуску військових капеланів були проведені з благословенням предстоятелів церков та релігійних лідерів організацій, представлених серед капеланів-випускників.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова Синодального управління військового духовенства Православної церкви України митрополит Іоан Яременко.
— Військові капелани, це важлива подія у вашому становленні. Багато хто з вас успішний та звершений священник, який вже має у своєму житті досягнення у служінні Богові і українському народові. Хтось збудував церкву, і не одну. Хтось став провідником до спасіння загиблих душ… І зараз ви по завершенню навчання отримуєте таке свідоцтво, яке є ще одним додатковим ствердженням того, що ви готові на ту службу, на яку вас закликали наші воїни. Ви справді їм потрібні. І нехай це навчання буде ще одним щаблем вашого зростання, — сказав він.
Також митрополит Іоан Яременко зауважив, що нині військове капеланство перебуває в процесі становлення і що існує певна боротьба парадигм.
— Позиція нашої церкви — це непорушне дотримання традицій своєї конфесії. Небезпека відриву від своєї церкви є в кожному з вас, і якщо ви це не пильнуєте і ставитеся до цього легковажно, то з часом перестаєте бути капеланами. Під час спілкування з іноземними капеланами, ми чуємо одне: «завжди існує небезпека стати просто військовим, і при цьому перестати бути пастирем або священником. Стережіться цього, і нехай поруч з вами завжди буде молитва, — підкреслив Іоан Яременко.
Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр вручила випускникам курсів відповідні сертифікати та шеврони з написом «Бути поруч», який є девізом кожного капелана.
— Наша перемога буде не лише завдяки силі зброї і допомозі партнерів у озброєнні, але насамперед завдяки силі нашого українського духу, і послідовність тут на користь сили духу, на користь того, що ми ведемо справедливу війну, і саме капелани — це люди, які покликані під час війни цю силу духу підтримувати. Жодного кроку назад, жодного сумніву, жодного сентименту до ворога. Ви зараз частина обороноздатності нашої держави, і ви зараз воїни, на яких, в тому числі, стоятиме наша перемога. Я горда тим, що Україна попри те, що ми ведемо таку важку та складну і трагічну для нас оборону, залишається цивілізованою країною. Наші воїни не порушують на полі бою норми міжнародного права, — сказала Ганна Маляр.
Заступник Міністра оборони також підкреслила, що українське капеланство функціонує за всіма нормами міжнародного права.
— У нас всі конфесії рівні, наша держава унікальна саме своєю мультиконфесійністю. Ми не маємо рівніших, адже перед Богом рівні усі, і наше законодавство прописане таким чином, що незалежно від вашої конфесійної приналежності ви мусите підтримувати кожного воїна… навіть якщо він належить до іншої конфесії, або взагалі не належить до жодної. В цьому сила України. Сила в нашій багатоманітності. Сила в тому, що які би ми різні не були, ми всі об’єднані одною метою — якнайшвидшою перемогою і повним розгромом ворога. Щиро вам бажаю, щоби ви наблизили перемогу своєю роботою! — підкреслила Ганна Маляр.
Також під час заходу із вітальним словом виступив начальник Служби військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача ЗСУ полковник Олексій Терещук.
— Хочу подякувати нашим капеланам, які здійснили такий відважний крок — прийшли з цивільного життя до війська на дуже не простий напрямок роботи. Хочу вам подякувати за те, що ви зараз поруч із нашими воїнами. Подякувати за те, що ви отримали ті знання, які вам знадобляться, але насправді у нас попереду з вами ще дуже багато роботи спільно з релігійними організаціями. Ми мусимо розбудовувати службу військового капеланства, допомагати та здійснювати душпастирську опіку наших воїнів. Від кожного з вас залежить, наскільки швидкою буде наша перемога. Від нашого служіння Богу і людям все це залежить. Тому я вам щиро дякую. Божого благословення та терпіння на цьому нелегкому шляху. Будьте поруч із нашими військовими, — сказав Олексій Терещук.
Більшість із випускників уже була в районі проведення бойових дій, де забезпечували моральну потребу воїнів — залишатися людьми та підтримували духовні сили українських захисників.
Серед випускниць курсу — молодший лейтенант Лора Когут, яка впродовж 14 років викладала музику та естетику, але з початком російської агресії проти України заснувала доброчинний фонд та вирішила стати військовим капеланом.
— Найважче у роботі військового капелана — це бути на похованнях, це найстрашніше, найбільш болюче. Найважче — це коли ти приїхав з фронту, спілкувався з людиною, приїжджаєш, а вже виставляють фото, що цієї людини немає, це неможливо пережити, до цього не можна звикнути, — розповідає Лора Когут.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Після завершення офіційної частини відбувся виступ народної артистки України Оксани Білозір.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-06-23 17:27:15