У Словенії почалися навчання Adriatic Strike-2023: 30 країн тренуються в інтегруванні повітряних та сухопутних сил
Словенія водинадцяте поспіль проводить багатонаціональні навчання Adriatic Strike-2023 («Адріатичний удар-2023» — ред.).
Про це повідомляє пресслужба об’єднаного командування військово-повітряних сил НАТО.
Збройні сили Словенії та 29 інших країн-партнерів НАТО і країн-партнерів до 9 червня 2023 року проходитимуть реалістичні імітаційні тренування спільних ударних груп (JTAC) за підтримки авіаційних засобів кількох учасників.
«Словенія пишається проведенням у себе цих навчань, які стали традиційним навчальним заходом у календарі співтовариства JTAC. Ми знову створили умови для союзників та партнерів, щоб вони могли тренувати свої навички у галузі повітряно-наземної інтеграції у безпечному середовищі. Дуже важливо, що у цих навчаннях ми пропонуємо багатонаціональне середовище, яке дозволяє нашим спеціалістам тренувати та застосовувати стандартні тактики, методи та процедури у реалістичній обстановці», — сказав командувач ВПС Словенії полковник Янез Гаубе.
У навчаннях беруть участь близько 800 учасників.
Навчання JTAC підтримується вертольотами, реактивними та гвинтовими літаками, а також безпілотними авіаційними системами. На авіабазах Церклє-об-Кркі та Брнік розміщено кілька літаків, тоді як інші вилітають зі своїх баз для безпосередньої авіаційної підтримки, спостереження за конвоями та інших місій на підтримку наземних військ.
Основне навчання проходить у чотирьох місцях по всій Словенії. На головному полігоні Словенських збройних сил у місті Постойна авіація, танки та міномети забезпечують бойову вогневу підтримку, а в районі селищ Бохінь, Ідрія та Бела Країна літаки імітують виконання завдань підтримки.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Основне завдання навчань — консультувати командира в польових умовах щодо використання авіації та інших видів вогневої підтримки (морської, мінометної, артилерійської). Спільні ударні групи консультують командира щодо правильного використання вогневої підтримки та контролюють операції після їх проведення. У польових умовах вони забезпечують підтримку у вигляді розвідки, супроводу конвоїв та спостереження за околицями, щоб забезпечити всебічний захист дружніх сил.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-31 08:32:46