Україна і світ

У штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відкрили фотовиставку світлин українських захисниць

Артилеристки, снайперки, парамедики, розвідниці, командирки рот і взводів — українські жінки в ЗСУ виконують свій військовий обовʼязок на передовій та в тилу нарівні з чоловіками. Наразі в українській армії понад 50 тисяч жінок — це один із найбільших показників серед країн-членів НАТО. Тож саме у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі Представництво НАТО в Україні презентувало фотовиставку світлин українських військовослужбовиць, зроблених у районах бойових дій та під час несення військової служби в тилу.

Довідково: Нині у ЗСУ — понад 50 тисяч жінок. Близько 5 тисяч із них несуть  службу безпосередньо на передовій лінії фронту. Наразі жінки в українському війську отримали доступ до майже всіх бойових та офіцерських посад.

Як зазначила організаторка, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне, мета експозиції —  продемонструвати, наскільки важливою є роль жінки в українському війську.

— Починаючи з 2014 року, українські військові повідомляють про різке збільшення відсотка жінок в армії. Після початку агресивної війни росії проти України в лютому 2022 року кількість жінок, які вступили до армії або вирішили стати волонтерами для участі в акціях громадянського спротиву, ще більше зросла. Це свідчить про те, що українські жінки відіграють важливу роль у боротьбі України проти брутальної російської агресії, — сказала Вінета Кляйне.

За її словами, світлини українських військовослужбовиць для фотовиставки у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі надала Громадська ініціатива Arm Women Now (Озброїмо жінок зараз).

— Завдяки цій виставці весь світ побачить, які хоробрі та відважні українські жінки, — розповіла Вінета Кляйне.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-10 11:31:31