У Першому ТМО Львова відкрили відділення гематології та трансплантації кісткового мозку
У Першому медоб’єднанні Львова запрацювало відділення гематології та трансплантації кісткового мозку. Там робитимуть трансплантацію як дорослим, так і дітям із раком крові та лімфатичної системи. Протягом першого року планують пролікувати 250-300 пацієнтів та виконати 10-15 трансплантацій, розповіла керівниця відділення Соломія Глуховська.
Нове відділення загальною площею близько 2000 м² займає два поверхи. Перший поверх — відділення гематології та денний стаціонар: 8 палат загальною місткістю 18 ліжок.
Загальні палати у відділенні гематології та трансплантації. Суспільне Львів
Другий поверх — 12 одномісних боксів, у яких виконуватиметься трансплантація кісткового мозку.
Окремі бокси у відділення гематології та трансплантації кісткового мозку у Першому ТМО. Суспільне Львів
У боксах передбачили перебування одного із батьків, за умови, що там лікується дитина.
“Під час трансплантації умови стерильні і пацієнт має перебувати у боксі без права виходу. Якщо дорослому пацієнту трохи легше перенести, то дитинка не може залишатися сама протягом тривалого часу, тому передбачене перебування одного із батьків”, — каже керівниця відділення Соломія Глуховська.
Також розміщена аферезна (приміщення для забору стовбурових клітин), операційна, три маніпуляційних кімнати.
“У відділенні ми маємо можливість повного спектру ведення пацієнтів. Тобто від моменту їхнього первинного звернення, правильної діагностики, встановлення показів, чи потрібна буде трансплантація, чи ні, проведення курсу підготовки до трансплантації, самої трансплантації та після трансплантаційного супроводу”, — пояснює керівниця відділення Соломія Глуховська.
Відділення гематології та трансплантації кісткового мозку у Першому ТМО Львова. Суспільне Львів
Облаштувати відділення вдалося за гроші міського і державного бюджету. Зокрема за гроші з держбюджету закупили обладнання на 26 мільйонів гривень, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
“Такі центри є в Україні, але їх є невелика кількість. Якщо подивитися за минулі пів року, то зроблено 157 трансплантацій кісткового мозку. В основному це робив “Охматдит”, Черкаський онкодиспансер та Інститут раку. Якщо говорити про це відділення, це допоможе збільшити нам кількість трансплантацій”, — каже міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Також у Першому ТМО Львова планують облаштувати кріосховище для довготривалого зберігання стовбурових клітин.