Україна і світ

У Пентагоні схвалили секретну стратегію протидії дронам: що відомо

Фото: Getty Images

Міністр оборони США Ллойд Остін підписав нову, засекречену стратегію протидії впливу безпілотників. 

Про це йдеться у повідомленні Міноборони США.

Остін підписав секретну стратегію протидії БпЛА

Згідно з незасекреченою інформаційною довідкою, опублікованою оборонним відомством, безпілотні системи збільшують свої можливості і становлять дедалі більшу загрозу для США та їхніх союзників.

В інформаційному бюлетені зазначається, що завдяки зростанню комерційних інновацій і вдосконаленню штучного інтелекту БпЛА докорінно змінюють способи досягнення своїх цілей військовими, а також недержавними суб’єктами.

Речник Міноборони США Патрік Райдер зазначив, що протидія впливу цих безпілотних систем є пріоритетом для міністра оборони США з моменту його вступу на посаду у 2021 році.

За його словами, нова стратегія посилює зусилля, які оборонне відомство вже докладає для боротьби із загрозою, що зростає.

– Безпілотні системи, більш відомі як дрони, можуть становити як нагальну, так і довготривалу загрозу для американського персоналу, об’єктів і активів за кордоном і все частіше на території США, – сказав речник Пентагону.

На чому базується секретна стратегія протидії БпЛА

Зазначається, що нова стратегія ґрунтується на інших важливих ініціативах Міністерства оборони США. Йдеться про створення Об’єднаного офісу з протидії малим БпЛА, створення Групи з інтеграції вищого керівництва винищувачів і запуску ініціативи Реплікатор 2, спрямованої на захист від загроз, які несуть малі літальні апарати.

Нова стратегія засекречена, але пов’язана з нею несекретна інформаційна довідка розкриває деякі деталі.

Одне із зусиль передбачає краще розуміння загроз, які становлять безпілотники, і покращення здатності американських Збройних сил виявляти, відстежувати і характеризувати ці загрози, йдеться у заяві Міноборони США.

Водночас інший аспект стратегії полягає в тому, щоб інтегрувати зусилля і знання з протидії безпілотникам в існуючу військову доктрину, організацію, підготовку, матеріальну базу, керівництво, особовий склад, засоби і політику США.

Зазначається, що за допомогою цієї стратегії оборонне відомство також зобов’язується швидше і в більших масштабах впроваджувати адаптовані рішення з протидії БпЛА, в тому числі за рахунок тіснішої співпраці з партнерами і союзниками США.  

У своїй заяві Міноборони зауважує, що в межах стратегії відомство визнає величезну різницю між низькою вартістю розробки і розгортання безпілотних систем  та великими витратами, які США зараз спрямовують на боротьбу з цими системами. У цій стратегії міністерство зобов’язується зменшити цей дисбаланс.

За словами Райдера, стратегія дозволяє Пентагону “комплексно, згуртовано і цілісно” підійти до загрози, яку становлять БпЛА.


Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Міноборони США

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-06 12:42:00