у патрульній поліції обіцяють сприяти слідству
У справі про смертельну стрілянину поліцейським у Дніпрі не слід емоційно реагувати та дочекатись, поки слідство проведе службове розслідування та встановить винних.
Про це на своїй сторінці у Telegram написав очільник Міністерства внутрішніх справ Ігор Клименко.
– Є ситуації, які потрібно аналізувати виключно на холодну голову. Дати емоціям улягтися. Смерть – це завжди горе. Але в події у Дніпрі потрібно розібратися об’єктивно. Триває слідство, яке має дати відповіді на основні запитання, – написав він.
Разом із тим, він наголосив, що “є речі очевидні”.
– Якщо громадяни хочуть жити в правовій державі, вони самі ж мають дотримуватися законодавства, поводитися відповідно до встановлених норм і однозначно – не бити поліцейських. Більш того, навчати законослухняності своїх дітей, – наголосив міністр.
Глава МВС назвав цей випадок із стріляниною в Дніпрі “серйозним прецедентом”.
– Ми живемо у воєнний час. Не завжди стабільний, але наразі контрольований. Контрольований саме завдяки зусиллям правоохоронних органів. Якщо окремі громадяни житимуть в анархії та вважатимуть себе понад Законом, а поліція не зможе виконувати свої функції, українське суспільство чекають дуже темні часи, – запевнив він.
Своєю чергою у Патрульній поліції запевнили, що будуть співпрацювати зі слідством та сприяти розслідуванню, заявив у своєму профілі в Instagram перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.
Він наголосив, що Департамент патрульної поліції буде сприяти слідству і проведенню службового розслідування, “але ми надамо повну юридичну підтримку нашим патрульним”, запевнив він.
Олексій Білошицький звернув увагу, що в мережі вже висловили свою думку з приводу події усі охочі, і мова не про тих, хто “правильно і дуже доречно ставив питання, у якому суспільстві ми б хотіли жити і які правила поведінки для нас прийнятні. Особливо під час воєнного стану. Яке ставлення до поліцейських, військових ми вважаємо адекватним. Ні, не про цю частину дописувачів”.
– Я більше про тих, хто одразу поспішив клеймити й робити висновки про винуватість поліцейських, хибність їхніх дій, щедро оздоблюючи це все авторською юридичною кваліфікацією правопорушення, – пояснив він.
Як підкреслив посадовець, є комісія, яка проводить службове розслідування, і є слідство, які оцінять всі докази в сукупності і нададуть висновки, базуючись на фактах, а не здогадках.
Білошицький наголосив на необхідності “прийняти один факт — поліцейські — це наші люди, з наших людей і для наших людей. Вони не набрані десь на Марсі, чи Юпітері, чи з іншого мультивсесвіту. Вони такі ж, як і ми всі. Мають свої сильні та слабкі сторони, свій запас енергії й рівень втоми, рівень стресу і рівень самоконтролю, свої знання і свої прогалини. І ці люди виконують свою роботу кожного дня і кожної ночі. І як би не було тяжко і критично — вони все одно працюють”.
Заступник начальника Департаменту патрульної поліції каже, що щодо стрілянини в Дніпрі “буде зроблений повний розбір і вжиті певні заходи. І я ще раз повторюю, що кваліфікацію сформує слідство, а висновки зробить суд”.
Цей випадок, каже поліцейський, “має навчити всіх, що є права і є обовʼязки. І це два невідʼємних поняття. Якщо кожен буде їх поважати в сукупності, то всі такі ситуації будуть завершуватись точно не так, як завершилась ця”.
Стрілянина у Дніпрі
Нагадаємо, вчора, 29 серпня, у Дніпрі був затриманий поліцейський, який під час патрулювання застосував проти чоловіка табельну зброю, внаслідок чого чоловік помер.
Правоохоронцями встановлено, що цьому передувало те, що двоє патрульних зупинили автомобіль, у якому перебували, зокрема діти. На законну вимогу вийти із авто водій і пасажири відмовились реагувати, після чого патрульні почали витягати силою жінку, що сиділа за кермом. Після сутички з поліцейськими, до одного з пасажирів був застосований газовий балончик.
Як наслідок, в процесі бійки, один із патрульних застосував під час бійки табельну зброю та здійснив три постріли. Від отриманих вогнепальних поранень той помер на місці.
Причетний до перевищення службових повноважень правоохоронець затриманий у порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання про оголошення підозри.
Державне бюро розслідувань за фактом застосування правоохоронцем табельної зброї, що призвело до загибелі людини, відкрило кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 365 (умисне вбивство; перевищення службових повноважень працівниками правоохоронного органу) КК України.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-08-30 18:33:39