Львівський портал

У парку «Знесіння» з’явилися дивні гнізда. Людей просять їх не чіпати

У Львові, на території Регіонального ландшафтного парку «Знесіння», вперше розмістили очеретяні гнізда для наукових досліджень комах. Таким чином хочуть дослідити різноманіття та особливості біології перетинчастокрилих. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Загалом розвішано вже 10 штучних гнізд, ще 7 з’явиться впродовж тижня. Людей просять не нищити ці гнізда. Опікується проєктом аспірантка кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка Софія Питель-Гута.

«Це дослідження має наукову мету. Перетинчастокрилі комахи, до прикладу, оси, бджоли та інші, роблять свої гнізда в очеретяних трубках. Після цього аспірантка Софія Питель-Гута буде їх розбирати і визначати, який саме вид перетинчастокрилих зробив тут своє гніздо, як він розвивається та які його особливості. Тому просимо не перешкоджати науковим дослідженням та не ламати гнізда», – розповідає директор Регіонального ландшафтного парку «Знесіння» Тарас Микітчак.

784

Як повідомляють в дирекції парку, перетинчастокрилі є одними з найбільш важливих екологічних груп комах-запилювачів у світі. Вони – невід’ємна частина майже усіх екосистем та трофічних ланцюгів. Проте ці комахи є мало дослідженою групою тварин.

Нещодавно у парку «Знесіння» виявили зсувонебезпечні схили.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-03-21 15:39:47

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин