Львівський портал

У Німеччині вважають, що РФ планує запускати по Україні 2000 дронів одночасно

Голова ситуаційного центру по Україні в Міноборони Німеччини генерал-майор бундесверу Крістіан Фройдінг заявив, що Росія має намір запускати по Україні до 2000 безпілотників одночасно. Про це пише Українська правда. 

За інформацією Фройдінга, Росія суттєво розширює виробничі потужності для масового застосування безпілотників у війні проти України. За його словами, Москва планує одночасно запускати 2000 дронів, що створить серйозний виклик для української системи протиповітряної оборони.

Генерал наголосив на необхідності розробки «розумних заходів протидії», адже застосування традиційних засобів, зокрема ракет для системи ППО Patriot, є нелогічним проти «Шахедів», вартість яких становить 30-50 тисяч євро, тоді як одна ракета Patriot коштує понад 5 мільйонів.

За його оцінками, Україні потрібні недорогі засоби боротьби з безпілотниками вартістю від 2 до 4 тисяч євро, що дозволить ефективно реагувати на масовані атаки. Ще одним методом протидії Фройдінг назвав удари по глибокому тилу Росії – по військових літаках, аеродромах і оборонних заводах.

Також генерал-майор звернув увагу на те, що Китай припинив постачання комплектуючих до безпілотників в Україну і нині повністю зосередив свій експорт до Росії.

«Наразі ситуація така, що Китай, фактично, експортує виключно до Росії, тоді як Україну виключено з цього ринку», – зазначив Фройдінг.

Як повідомляв Львівський портал, раніше Зеленський заявляв, що Росія планує використовувати для атак до 1000 безпілотників на добу. Водночас Україна знайшла метод протидії – дрони перехоплювачі, однак потребує фінансування для масштабування виробництва. 

Передісторія

Про важливість створення «дронової ППО» в Україні говорять тривалий час, зокрема волонтери, які постачають безпілотники Силам оборони. Йдеться про те, аби бійці мобільних вогневих груп збивали російські «Шахеди» дронами-перехоплювачами.

Ще на початку 2025 року Сергій Стерненко критикував військове керівництво за відсутність системних дій у розбудові такої системи протиповітряної оборони. Нещодавно волонтер знову акцентував увагу на тому, що більшість бійців мобільних вогневих груп не вчать працювати з дронами-перехоплювачами. Вони й надалі намагаються збивати ворожі «Шахеди» з кулеметів, але зараз це стало менш ефективно, бо зросла висота їхнього польоту.

У середині червня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна працює над розгортанням роботи дронів-перехоплювачів, але потребує додаткового фінансового ресурсу. Згодом він повідомив, що частину коштів на це виділять Німеччина й Канада.

За словами Зеленського, загалом над виробництвом перехоплювачів в Україні працюють чотири компанії, дві з них – «дуже успішно». Військові вже почали збивати ворожі безпілотники за допомогою дронів-перехоплювачів, але для нарощення їхнього масового виробництва ще потрібен час.

У Генштабі кажуть, що працюють над розгортанням роботи дронів-перехоплювачів, але для цього потрібна технічна база, навчання та доукомплектування екіпажів.

Фото: ілюстративне



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-20 13:07:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин