У Німеччині для навчання українських військових використовують радянські танки з музеїв
Під час навчання українських військових у Німеччині використовували радянські танки, взяті з музеїв. Це потрібно було для того, щоб наблизити підготовку до реальних умов під час боїв з російськими окупантами.
Про це розповів виданню Reuters командувач тренувальної місії ЄС для України генерал-лейтенант Андреас Марлоу.
У Німеччині використовують радянські танки для тренування військових ЗСУ
У такий спосіб українських захисників навчали тактики мінно-вибухових пасток, яку російські загарбники використовують на фронті.
Зазначається, що у Німеччині інструктори з 17 країн навчили близько 18 тисяч українських військових керувати сучасними танками і високоточними системами протиповітряної оборони, а також передали свої навички снайперам, інженерам, парамедикам, і пілотам БпЛА.
Проте у повномасштабній війні РФ проти України найчастіше використовується стара техніка, яка перевірена часом та є в значно більшій кількості, аніж новітня.
Тому задля створення умов подібних до реальних на полі бою в Україні, німецькі військові вирили траншеї за російськими стандартами і взяли з музеїв радянські танки.
– Ці музейні системи використовуються російською стороною, і іноді вони встановлюють міни-пастки в покинутому спорядженні. Використання такої техніки під час навчань дає змогу легше продемонструвати, де слід проявляти обережність, щоб не спровокувати вибух, якщо ви виявите її на полі бою та відкриєте двері, – пояснив Андреас Марлоу.
Командування навчань відмовилося повідомити, звідки були запозичені танки і скільки з них було у використанні.
Зазначимо, що командування є частиною військової місії Європейського Союзу, створеної у 2022 році для підготовки українських військ до боротьби з російським вторгненням.
У п’ятницю, 8 листопада, місія була продовжена ще на два роки, оскільки українські війська продовжують боротися з російською агресією.
Зазначається, що частина тренувань у Німеччині тепер також включає вивчення російських траншейних систем, які, за словами Марлоу, зазвичай будуються за фіксованою схемою.
– Йдеться про форму окопів, про те, де слід очікувати укриттів і позицій для озброєння, – сказав Андреас Марлоу.
Зазначається, що іноземні інструктори шукають натхнення не лише в минулому. Для тренування українських підрозділів у бойовій стрільбі привезли сучасні тренажери, а також високотехнологічні манекени, які демонструють бойовим медикам складніші випадки.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Водночас за словами командувача тренувальної місії, дрони відіграють ключову роль у тренуваннях, навчаючи техніки спостереження і підвищуючи обізнаність про постійну небезпеку, яку становлять ворожі безпілотники.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-12 11:19:00