У НАТО затвердили план ресурсів спільного фінансування до 2030 року: Україна в пріорітеті

Північноатлантична рада НАТО узгодила ліміти військового і цивільного бюджетів, виділивши сукупно 5,3 мільярда євро. У тому числі для програм співпраці з Україною.
Про це повідомили у Телеграм-каналі Генерального штабу ЗСУ.
План ресурсів спільного фінансування НАТО на 2026—2030 надає ресурси для пріоритетної діяльності на підтримку України, для JATEC і NSATU зокрема.
Цей План пропонує огляд потреб у ресурсах на наступні п’ять років і розміщує необхідні спільні фонди, відображаючи рівень амбіцій НАТО, що зростає.
Затверджуючи План ресурсів, Північноатлантична рада НАТО узгодила ліміти спільно фінансованих військового і цивільного бюджетів на 2026 рік, а також для Програми інвестицій в безпеку НАТО, виділивши сукупно 5,3 мільярда євро.
Спільне фінансування в НАТО допомагає посилювати стримування та оборону, забезпечуючи основні військові сили та засоби. В тому числі виконувати зобов’язання в рамках операцій Альянсу і підтримувати процеси консультацій, командування й управління.
Воно також надає ресурси для пріоритетної діяльності на підтримку України, такі як ініціатива з безпекової допомоги і тренування для України і Спільний центр НАТО-України з аналізу, підготовки та освіти.

Як повідомляла АрміяInform, Міністерство оборони України та Командуванням НАТО з питань трансформації підписали Технічну Домовленість про український персонал у Спільному центрі НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC).