Україна і світ

У NASA розповіли про перші космічні цілі телескопа Джеймса Вебба

Космічне агентство NASA опублікувало список об’єктів, які вперше вдалося зняти телескопу Джеймса Вебба.

Космічному апарату вдалося зробити знімок, який NASA називає найглибшим зображенням Всесвіту з коли-небудь зроблених. Саме фото вчені опублікують уже 12 липня, а поки що експерти склали список об’єктів, які потрапили на фото.

Одним з космічних тіл на знімку є туманність Кіля – вона розташована за 7,6 тис. світлових років від нас, і є однією з найбільших у всесвіті. У ній знаходяться зірки, які набагато яскравіші та більші за Сонце.

У кадр також потрапила екзопланета WASP-96b – супутникові вдалося зафіксувати перший повноколірний спектр. Дані допоможуть дізнатися, чи є у цього космічного тіла атмосфера – вперше газову планету відкрили у 2014 році. Тоді й з’ясувалося, що вона робить оберт навколо своєї зірки кожні 3-4 дні.

Третім об’єктом на знімку буде туманність Південне Кільце – її ще називають Вісімкою. Космічне тіло перебуває на відстані 2 тис. світлових років від Землі.

Любителі вивчити космос зможуть помилуватися групою з п’яти галактик Квінтет Стефану – її вперше відкрили в 1787 році, і вона покаже, як системи зірок взаємодіють одна з одною.

Остання мета – SMACS 0723. Передові технології Джейса Вебба дозволить чіткіше вивчити це масове скупчення галактик.

Джейс Вебб – передовий космічний апарат, який коштував $10 млрд. Телескоп успішно запустили в космос 25 грудня, і через кілька днів він приступив до розгортання протисонцевих панелей. За заявою вчених, він радуватиме знімками щонайменше 10 років, і завдяки передовим обладнанням покаже астрономам те, що раніше було прихованим.

Телескоп Джеймса Вебба
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-07-09 10:50:16

Back to top button