Львівський портал

У НАБУ заявили, що під час обшуків побили трьох детективів та перешкоджали їм зняти побої

Керівник Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос заявив, що під час обшуків троє співробітників отримали тілесні ушкодження різної тяжкості, однак їм перешкоджали зняти побої. Про це він повідомив під час брифінгу у вівторок, 22 липня.

За його словами, троє працівників НАБУ, які не були затримані і у яких проводилися обшуки 21 липня, отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Однак вони не могли зняти побої, оскільки їм перешкоджали у цьому.

«За нашою інформацією, яку я зараз не можу детально розкривати, проводилася робота з керівниками відповідних лікувальних закладів для того, щоб не приймати співробітників Національного антикорупційного бюро для фіксування тілесних ушкоджень», – зазначив Кривонос.

Він також заявив, що за їхньою оперативною інформацією, вказівка не приймати співробітників НАБУ, до яких застосовувалася фізична сила, йшла від одного із підрозділів КМВА. 

Передісторія

Як повідомляв Львівський портал, 21 липня СБУ разом із Офісом генпрокурора провела масштабні обшуки у детективів НАБУ в межах операції з «нейтралізації російського впливу» на бюро.

Затримано одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова за підозрою у веденні економічної діяльності з Росією, а також співробітника закритого підрозділу Національного антикорупційного бюро Віктора Гусарова за обвинуваченням у шпигунстві на російські спецслужби.

Тим часом у НАБУ заявили, що всі обшуки у працівників проводять без рішень суду. Крім того, бюро стверджує, що за результатами цих перевірок СБУ може отримати інформацію про оперативні заходи та слідчі дії антикорупційних органів, розголошення яких можуть зірвати їх. В СБУ це заперечують.

На ці події відреагували посли G7 і заявили, що хочуть їх обговорити із керівництвом уряду України.

22 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні скандальний законопроєкт, який знищує незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро та підпорядковує їх генеральному прокурору  України.

Проти цього публічно виступили проти САП і НАБУ, а також низка політиків, громадських діячів та організацій.

Відомо, що законопроєкт вже підписав й голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Відтак документ оперативно передали на підпис Володимиру Зеленському. НАБУ і САП закликають президента не підписувати його.

Тим часом у Євросоюзі зі стурбованістю відреагували на дії України щодо НАБУ та САП та нагадали, що ЄС надає свою фінансову підтримку за умови прогресу в галузі демократичного врядування.

Фото: скриншот із відео брифінгу / YouTube



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-22 16:49:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин