У МОЗ розвінчали поширені міфи про реформу МСЕК
Експерти Міністерства охорони здоров’я розвінчали найпоширеніші міфи навколо реформи медико-соціальної експертизи та роз’яснили ключові положення законопроєкту.
– МОЗ спільно з громадськими організаціями та експертами продовжує роботу з впровадження комплексної реформи медико-соціальної експертизи (МСЕ). Законопроєкт №12178, ухвалений Верховною Радою в першому читанні, став одним з етапів цієї роботи, – йдеться в повідомленні.
Огляди для людей з інвалідністю
Міф – планується скасування безоплатних оглядів для людей з інвалідністю.
Факт – законопроєкт не передбачає ані звуження, ані скорочення безоплатних послуг. Індивідуальна програма реабілітації гарантує фінансування послуг за рахунок бюджетних коштів, програм державного соціального страхування або інших джерел.
Як і раніше, пацієнти отримуватимуть безоплатну медичну допомогу в рамках державної програми медичних гарантій.
Доступ до засобів реабілітації
Міф – безоплатні реабілітаційні послуги залишаться тільки для дітей, дорослі залишаться без допомоги.
Факт – законопроєкт зберігає державну підтримку для всіх людей, які потребують реабілітації. Нововведення дають змогу отримувати протези чи інші допоміжні засоби без необхідності чекати статусу інвалідності. Це наближає допомогу до людини та її потреб.
Розширення джерел фінансування
Міф – вилучення з процесу експертизи Фонду соціального захисту людей з інвалідністю ставить під загрозу доступ до допомоги.
Факт – законопроєкт розширює можливості фінансування через різні державні програми. Реабілітацію вже фінансують через Програму медичних гарантій, і ця практика буде продовжуватися.
Норма про залучення Фонду соціального захисту залишається чинною, але доповнюється можливістю фінансування через інші джерела.
Удосконалення процесів
Як нагадали в МОЗ, удосконалення процесів у медико-соціальній експертизі допоможе:
- зменшити бюрократичні перепони;
- забезпечити оперативне реагування на запити громадян;
- усунути можливі корупційні ризики.
До розроблення реформи залучаються представники правозахисних організацій, громадянського суспільства та експертної спільноти.
МОЗ закликає до конструктивного діалогу задля впровадження змін, які ставлять людину та її потреби в центр системи. Ця реформа дасть змогу створити інклюзивне суспільство, де кожна людина з інвалідністю матиме доступ до якісної, сучасної та безперешкодної реабілітації.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-08 10:59:00