У МОЗ назвали проблему, чому аптеки складно підключити до програми вакцинації
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2024/12/depositphotos_190465734_l-min-e1733818985909-780x470.jpg)
Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів, що найбільшою проблемою для аптечних закладів була підготовка фахівців, які можуть проводити вакцинацію.
– Одна з перших когорт закінчила навчання минулого тижня. Дуже сподіваємося, що для аптечних мереж це буде стимулом або поштовхом до відкриття пунктів вакцинації в інших містах країни, а не тільки в Києві, – сказав він.
Демедикалізація вакцинації
Як зазначив заступник міністра, використання можливості проводити вакцинацію в аптеках дає змогу реалізувати стратегію МОЗ із демедикалізації вакцинації.
За словами Кузіна, цей напрям дає змогу відійти від розуміння того, що перед проведенням вакцинації обов’язково має бути огляд лікаря з дуже детальною оцінкою стану.
Хороша альтернатива
Заступник міністра зазначив, що досвід Covid-19 щодо відкриття вакцинальних пунктів на альтернативних майданчиках.
Йдеться про торговельні центри та аптечні заклади з дотриманням вимог інфекційного контролю, що є гарною альтернативою тому, щоб пацієнти зверталися й отримували вакцину, зокрема ту, що не закуповують за кошти держбюджету.
Як повідомлялося, на початку 2024 року Кабінет Міністрів дозволив проводити профілактичну вакцинацію в аптеках.
До проєкту з вакцинації в аптеках від грипу долучилася аптечна мережа Подорожник: вакцинація стартувала в одній з її аптек у Києві.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-10 11:13:00