Україна і світ

У Москві силовики влаштували обшуки у Навального та його прибічників, виламуючи двері

У Москві відбуваються обшуки у квартирі опозиціонера Олексія Навального, квартирі, де живе його дружина Юлія, а також в офісі ФБК та студії Навальний LIVE.

Олексій Навальний

Директор Фонду боротьби із корупцією Ігор Жданов повідомив, що спершу з обшуками прийшли у квартиру у районі Мар’їно, де наразі живе брат політика Олег Навальний.

— У Мар’їно в квартиру Олексія Навального прийшли з обшуком. Багато “важких” у масках. Почали ламати двері. В квартирі перебуває Олег Навальний. У межах якої справи і на якій підставі ми не знаємо.


Згодом стало відомо, що обшуки проводить МВС РФ у межах статті 236 Кримінального кодексу РФ – Порушення санітарно-епідеміологічних правил. Ще після акцій протестів у Росії на підтримку Навального, які відбулися 23 січня, було порушено кримінальну справу про порушення санітарних норм.

Згодом Жданов повідомив, що з обшуками прийшли у квартиру, де зараз тимчасово проживає Юлія Навальна. Працівники правоохоронних органів намагалися виламати двері.

На відео, яке записала Навальна, чути як намагаються вибити двері, а зі стіни біля дверей відпадає якийсь деталь вішака для ключів. Зі свого боку, Навальна просить не ламати двері та закликає почекати 15 хвилин доки не приїде її адвокат.


З обшуками прийшли і в офіс ФБК, студію Навальний Live та квартиру батька координатора московського штабу Навального Олега Степанова.

Юрист ФБК Любов Соболь записала відео, як силовики виламали двері до офісу і не повідомляють, на якій підставі вони вломилися.


Також силовики прибули до члена Лібертаріанської партії Ігоря Єфремова та прес-секретаря штабу політика Юлії Галяміної Миколі Касьяну.

Жданов повідомив, що за цією ж статтею 236 КК РФ кількома годинами раніше у прес-секретаря Навального Кіри Ярмиш, працівника ФБК Георгія Албурова та Олега Степанова вилучили телефони із спецприймальників.

Прихильники Олексія Навального 31 січня знову планують провести акції протесту на його підтримку. Мітинги заплановані у 53 містах Російської Федерації.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-27 16:40:41

Back to top button