Україна і світ

У Москві масово вирубують ліси та заповідні парки для розміщення систем ППО – ЗМІ

Одразу в декількох районах Москви після Нового року розпочалося активне вирубування заповідних парків та лісів. Ці майданчики готують для потреб російського Міноборони, зокрема для розміщення систем протиповітряної оборони (ППО).

Про це інформує видання The Insider, яке спеціалізується на журналістських розслідуваннях.

Окупанти, зокрема, розгорнули зенітно-ракетні комплекси С-400 на полях Московської сільськогосподарської академії імені Тімірязєва, на півночі міста. За даними видання, цей майданчик став першим у межах столиці РФ, де з’явилися комплекси ППО.

Зараз дивляться

За спостереженнями видання, окрім пускових установок, там розгорнуто багатофункціональну радіолокаційну станцію (РЛС) 92Н6Е, яка виявляє та супроводжує повітряні цілі, а також РЛС 96Л6Е для вимірювання координат літаків, гелікоптерів, БПЛА та ракет. Там же знаходяться і цистерни з паливом.

У місцевій патрульній службі повідомили журналістам, що системи ППО там встановили “для захисту Москви”.

Розміщувати військову техніку в цій локації окупанти почали ще 31 грудня. На місці полів не було суцільного лісу, тож ґрунт там просто вирівняли та залили асфальтом. Поля Тимірязівської академії оточені житловою забудовою: до найближчого будинку лише близько 200 метрів.

file b89dbea2f020acd3ed28fcf8769901ed

Фото: The Insider

Зенітно-ракетні комплекси С-400 з’явилися і в парку-заповіднику Лосиний острів, на північному сході Москви. Там також розгорнуті радіолокаційні станції та пункт бойового управління.

Відстань від систем ППО до житлових багатоповерхівок становить близько 200 метрів. Вікна місцевого житлового комплексу виходять просто на військовий об’єкт.

До того ж парк належить до природної території, що особливо охороняється, тож вирубування дерев там обмежено законом РФ. На запити місцевих екоактивістів адміністрація парку повідомила, що “роботи проводяться з метою забезпечення національної безпеки та оборони РФ”.

file 26c25b8339a82d2aa3b5cb19dc45fd37

Фото: The Insider

За даними видання, справжня екологічна катастрофа спостерігається в мікрорайоні Кур’яново на південному сході Москви. Там для військових потреб, “в умовах найсуворішої таємності” був вирубаний величезний лісовий масив на лівому березі Москви-ріки. Знищено близько 100 га лісу в охоронній зоні музею-заповідника Коломенське для розміщення систем ППО. Протяжність лісової смуги перевищувала 2 км.

file 72846fb7e473b12fdba551de267feada

Фото: The Insider

Там буде розташовано 10 майданчиків, які займуть 55 га. Щонайменше на одному з них розмістять системи ППО. За даними The Insider, майданчик під потреби Міноборони РФ займе 5 га в південній частині колишньої лісосмуги. Решту території займатимуть “виробничі майданчики” для різних російських компаній (таких як Гормост, Мослифт, Мосводосток та інших).

– Парадоксально, але найтаємничіше будівництво в Москві ведеться в чи не найбільш доступному для огляду місці – прямо навпроти оглядового майданчика в Коломенському, де встановлена підзорна труба для туристів. Будівництво практично не охороняється. Паркан та інформаційний щит розташовані тільки на одній ділянці у південній частині, – пише видання.

За словами джерела The Insider, “є ймовірність, що на цій території перебуватиме оборонний об’єкт”. При цьому російські активісти та екологи підозрюють, що влада Москви вирішила освоїти цю територію у власних цілях, прикриваючись наказом Міноборони РФ про підготовку інфраструктури під ППО.

Видання звертає увагу, що ця локація є охоронною зоною об’єкта культурної спадщини федерального значення Ансамбль садиби Коломенське, XVI-XVII ст. Там знаходиться церква Вознесіння, яка включена до переліку пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ще один майданчик для встановлення ППО з’явився в Ізмайлівському лісопарку. Ще на початку січня там почалася вирубка лісу на вході до парку, всього за 500 метрів від метро Ізмайлівська.

Були вирубані десятки модрин віком понад 50 років.

file 65809ead87b0a0f3c90a77978fc1015e

Фото: The Insider

Крім того, системи ППО з’явилися на найбільшому (станом на 2013 рік) у Європі сміттєзвалищі: полігоні Салар’єво в Новій Москві. Відходи туди звозили із 1960-х років. На момент закриття звалища у 2007 році там розміщувалося 15 млн тонн сміття. Згодом звалище рекультивували, накривши спеціальним полотном, і засипали ґрунтом.

Побачити військову техніку на сміттєвому полігоні можна із багатоповерхівок. На сміттєзвалищі росіяни встановили мобільну РЛС розвідки П-18-2 Прима. Встановлення цієї радіолокаційної системи означає, що разом із нею використовуються ЗРК малого або середнього радіусу дії, такі як Бук або Тор.

Якщо в спальних районах Москви з’явилися ЗРК С-400, то в центрі росіяни поставили кілька зенітних систем Панцир-С1 середнього радіусу дії, які можна використовувати для захисту від літаків, вертольотів, крилатих ракет. Така система ППО була помічена на будівлі Міноборони РФ.

Джерело: The Insider

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: The Insider

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-13 18:23:53

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин