Львівський портал

У мирному плані Трампа росії закладають можливість знищити Україну в майбутньому

Аналіз пропозицій радників новообраного президента США Дональда Трампа і його так званого «мирного плану» передбачає здачу терористичній росії значної частини України і не дає жодних гарантій для відвернення повторного нападу росіян у майбутньому. Мало того, українці знову сам на сам боротимуться із рашистами, адже Україні пропонують відмовитися від НАТО. Про це свідчить публікація агентство Reuters, пише Українська правда.

«Радники Дональда Трампа публічно і приватно висувають пропозиції щодо припинення війни в Україні, які в осяжному майбутньому призведуть до відходу значної частини країни до Росії, згідно з аналізом їхніх заяв та інтерв’ю з кількома людьми, близькими до новообраного президента США», – пише Reuters.

Також повідомляється, що радники Трампа намагатимуться змусити Москву і Київ до переговорів за допомогою батога і пряника, включаючи припинення військової допомоги Києву, якщо він не погодиться на переговори, але й збільшення допомоги, якщо правитель РФ Володимир Путін відмовиться.

Згідно з аналізом, пропозиції трьох ключових радників, у тому числі спецпредставника Трампа з питань російсько-української війни Кіта Келлога, мають спільні елементи, зокрема, зняття з порядку денного питання про членство України в НАТО.

У сукупності заяви його радників дають уявлення про потенційні контури мирного плану Трампа, пише агентство.

Президент України Володимир Зеленський, який стикається з нестачею людських ресурсів і зростаючими територіальними втратами, дав зрозуміти, що він може бути відкритий до переговорів.

Незважаючи на те, що він все ще має намір вступити до НАТО, цього тижня він заявив, що Україна повинна знайти дипломатичні рішення для повернення деяких окупованих територій.

Reuters також пише, що у травні Путін буцімто був готовий зупинити війну шляхом переговорів про припинення вогню, що визнає існуючі лінії фронту, але висловив готовність воювати далі, якщо Київ і Захід не відреагують на це.

За словами чотирьох радників, мирна угода, ймовірно, залежатиме від прямої особистої взаємодії між Трампом, Путіним і Зеленським.

Один з колишніх чиновників національної безпеки Трампа, який брав участь у перехідному процесі, сказав, що є три основні пропозиції: план Келлога, план новообраного віце-президента Джей-Ді Венса і план Річарда Гренелла, колишнього виконувача обов’язків начальника розвідки Трампа.

План Келлога, написаний у співавторстві з колишнім співробітником Ради національної безпеки Фредом Фляйцем і представлений Трампу на початку цього року, передбачає заморожування нинішніх ліній фронту.

Передбачається, що Трамп постачатиме більше американської зброї Києву лише за умови згоди на мирні переговори. Водночас він попередить Москву, що збільшить американську допомогу Україні, якщо Росія відмовиться від переговорів. Членство України в НАТО буде призупинено.

Україні також будуть обіцяні чергові американські гарантії безпеки, які можуть включати збільшення поставок зброї після укладення угоди.

Венс, який як сенатор США виступав проти допомоги Україні, у вересні висунув окрему ідею. Він сказав американському подкастеру Шону Райану, що угода, ймовірно, включатиме демілітаризовану зону на існуючій лінії фронту, яка буде «сильно укріплена», щоб запобігти подальшим російським вторгненням. Його пропозиція відмовила б Києву в членстві в НАТО.

Гренелл, колишній посол Трампа в Німеччині, виступав за створення «автономних зон» на сході України під час круглого столу Bloomberg у липні, але не деталізував свою позицію. Він також припустив, що членство України в НАТО не в інтересах Америки.

На думку аналітиків і колишніх чиновників з питань національної безпеки, деякі з цих пропозицій, ймовірно, зіткнуться з протидією з боку президента України Володимира Зеленського, який зробив запрошення до НАТО частиною свого «Плану перемоги», а також з боку європейських союзників і деяких американських законодавців.

Варто нагадати, що Україні вже обіцяли гарантії безпеки Будапештським Меморандумом, коли Україна погодилась відмовитися від своєї ядерного арсеналу зброї, що за потенціалом був третім у світі. Україна свої зобов’язання виконала, а підписанти, зокрема, США – ні.

У 2014 році Російська Федерація, яка також була одним із гарантів безпеки України за Будапештським меморандумом, брутально знехтувала цим документом і загалом міжнародним правом та розпочала свою агресію проти України, що у 2022 році переросла у повномасштабне вторгнення. Ці дії є також відвертим порушенням міжнародного права, зокрема Статуту ООН, який зобов’язує держави поважати суверенітет і територіальну цілісність інших країн та ґрунтується на принципі незастосування сили або погрози нею.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-04 14:25:00