Україна і світ

У Міндовкілля уточнили збитки від підриву окупантами греблі Каховської ГЕС

Збитки внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції (ГЕС) сягнули майже 14 млрд доларів.

Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук в інтерв’ю телеканалу Рада.

Збитки від підриву греблі Каховської ГЕС

– Якщо говорити про матеріальний бік цих збитків, то нараховано майже 14 млрд доларів збитків, завданих руйнуванням Каховської греблі й втратою цих водних ресурсів, – зауважила міністерка.

Обсяг втраченої води можна порівняти з половиною запасів деяких африканських країн. Та й для України проблема залишається відкритою, адже постраждалі регіони треба якось забезпечувати водою.

Наразі уряд шукає нові шляхи водопостачання, споруджує нові канали для постачання населенню якісної питної води. До цих проєктів залучають іноземних партнерів.

За словами міністерки, внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, близько 30% природоохоронного фонду Херсонської області затоплено й знищено. Водночас на цій території сформувалася особлива екосистема й природа поступово відновлюється.

– Звісно, були очікування, що ця земля, яка залишилася після того, як вода пішла, деградує, але, на щастя, природа тут сама стала на бік України. Зараз у нас на цих територіях ростуть вербові ліси. Вона розвивається, звісно, по-іншому, але утворилася певна така особлива екосистема внаслідок цієї трагедії. Природа дійсно сама себе потроху відновлює, – зауважила Гринчук.

Хоча наслідки катастрофи Україна відчуватиме ще довго.

Збитки для екології від війни

За словами міністерки, за весь час повномасштабної війни збитки для довкілля України вже становлять майже 3 трлн грн й вони будуть рости. Світлана Гринчук зазначила, що відновлення довкілля – дуже тривалий процес.

– Для певних об’єктів – це десятки років. Для інших об’єктів – це сотні років. А деякі об’єкти повернути до того, якими були перед війною, на жаль, буде неможливо, – зауважила Світлана Гринчук.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

На сьогодні з тих 3 трлн грн 1,1 трлн грн – це шкода, завдана ґрунтам. Ще 1,1 трлн грн – шкода лісовим ресурсам. Понад 700 млрд грн – це втрати природно-заповідного фонду.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-06 14:54:00