Суспільне мовлення

У Львові виробники дронів презентували свої розробки: як це було

Сьогодні, 23 травня, у Львові відбулася презентація можливостей українських розробників безпілотних технологій. Захід “Люті пташки” зібрав розробників, військових та представників благодійних фондів. Свої розробки презентували близько 30 виробників дронів з усієї України. Про це Суспільному розповіла організаторка заходу Любов Шипович.

Олексію Бабенку — 24 роки. Після повномасштабного вторгнення він почав займатися виготовленням дронів. Зараз його компанія налагодила серійне виробництво дронів-камікадзе, через місяць у таке виробництво запустять і розвідувально-бомбардувальні дрони.

“Робимо ось такі коптери — це розвідувально-бомбардувальний, під 3,5 кг, з тепловізором, з кейсом, з акумуляторами. Далі робимо дрони-камікадзе, ось таких вже поставили дуже багато, десь до тисячі, навіть більше може. Це до 2 кг, рекомендовано до півтора, тобто це можна і по техніці працювати, і по окопах, і просто, коли хтось рухається. І зараз привезли вже дрон — це нова розробка — це дрон з тепловізором, плюс камера, теж камікадзе”, — каже Олексій Бабенко.

Олексій Бабенко розповідає про дрони. Суспільне Львів

Серед учасників конференції і львів’янин Ігор Фіняк. Він презентує розробку дрона під назвою “Сірко”. Розповідає, компанія, співзасновником якої він є, планує виготовляти тисячу таких дронів на місяць.

“Ми вже зараз вийшли на етап серійного виробництва нашого “Сірка”. Наш дрон називається в честь Івана Сірка, який не програв жодної битви, і ми сподіваємося, що теж не програємо. Унікальність є в тому, що він є малогабаритний, він дуже скоро розвертається і готовий до польоту. Він має відокремлену антену від оператора, тому оператор є більш-менш захищеним. Має загальний час польоту 90 хвилин і літає на відстань від оператора 60 кілометрів, тобто 120 км туди і назад. Він призначений для розвідки і коригування вогню. Це очі наших воїнів”, — розповідає Ігор Фіняк.

Українські дрони

Ігор Фіняк презентує розробку дрону під назвою “Сірко”. Суспільне Львів

Учасники заходу — не лише розробники дронів, але й військові. Серед них — Іван Молдун. Бойове поранення військовий отримав біля Мар’їнки, зараз проходить реабілітацію і теж хоче зайнятися виготовленням дронів.

“Цікавить тема дронів, треба ж щось робити для перемоги. Це те, де я ще чимось можу допомогти. Я сам інженер й інженерія дронів мене цікавить, тому я тут”, — каже Іван Молдун.

Презентація дронів

Захід відвідав військовий Іван Молдун. Суспільне Львів

На заході у Львові свої розробки презентували 30 виробників з різних регіонів України, зазначає організаторка Любов Шипович:

“Ще рано говорити, що в Україні існує галузь безпілотної авіації, але вона розвивається дуже стрімко. Якщо до початку повномасштабного вторгнення в Україні до десятка виробників було, то зараз, коли ми відкривали форму для закупівель дронів, то понад 200 виробників зареєструвалося”.

Захід "Люті пташки"

Захід “Люті пташки”. Суспільне Львів

“У когось більш сирі рішення, в когось вже готові, які застосовуються на фронті. Мета — щоб люди обмінялись між собою технологічними рішеннями, щоб волонтери, які закупляють, побачили, що є, щоб бійці, які приїхали з фронту, теж могли подивитися, що вони можуть взяти для свого підрозділу”, — додає керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело: Суспільне мовлення України