Львівський портал

У Львові відновлять сад Івана Франка

У Львові довкола вілли, у якій жив Іван Франко, планують відновити історичний сад, що не зберігся дотепер. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Відновленням історичного саду займеться музей Івана Франка, що більш відомий як Дім Франка, у співпраці з Австрійським бюро кооперації. Для цього використають спогади дітей письменника та його сучасників, що збереглися в музейному архіві.

Річ у тім, що з плином часу існуючий сад довкола родинної вілли Франків (вул. І. Франка, 150-152) було втрачено. До сьогодні на подвір’ї росте лише одна груша, яку ще 118 років тому посадив власноруч письменник. Інші дерева, що їх садила родина Каменяра, не збереглися.

Відтак біля садиби Франків відновлять історичний сад, а також у музеї підготують нову тематичну екскурсію просто неба. Під час неї всі охочі зможуть дізнатися про захоплення письменника садівництвом та високу екологічну свідомість його родини.

Родинна садиба Франків у Львові. Сьогодні тут працює музей

«Сад письменника викликає значний інтерес відвідувачів та приваблює увагу туристів, які можуть провести час на зеленій околиці Львова із приємністю і користю. Водночас умови карантину особливо гостро поставили перед музейниками завдання запроваджувати нові формати екскурсій просто неба, не обмежуючись лише інтер’єрами будинку, зокрема, серед дитячо-юнацької та молодіжної аудиторії», – наголошують музейники на важливості цього проєкту.

Всі роботи на території Дому Франка проходитимуть у межах Zero Waste meets Culture у Львові та завдяки завдяки фінансовій підтримці МЗС Австрії.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-04-01 14:23:51

Back to top button