Львівський портал

У Львові відновили ще одну старовинну браму

У житловому будинку на вул. Глибокій, 19, що поблизу Львівської політехніки, відновили автентичну дубову браму. Про це Львівському порталу повідомили у Бюро спадщини.

Раніше ця брама була повністю покрита чорною фарбою, яка приховувала її красу. Тому реставратори надали їй коричневого кольорую

Фахівці відновили поперечку, яка роз’єднує двері і світлик, а ще замінили цокольні дошки та прогнилі частини коробки. Крім цього, майстри зробили копію внутрішньої ручки, відремонтували завіси та встановили решітку на вікнах.

«Раніше цю браму вже намагалися відновлювати, але це робили некваліфіковані майстри. Це завдало великої шкоди – довелося довше працювати, щоб відремонтувати її повністю», – розповів реставратор Богдан Герус.

Всі роботи обійшлися у 53 000 гривень, їх виконували у межах міської програми співфінансування: 70% оплачує мерія, інші 30% – самі мешканці будинку.

Нагадаємо, торік у Львові відреставрували понад 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Задля відновлення старовинних брам Львівська міська рада ще у 2018-му започаткувала спеціальну програму, у межах якої, власне, й виділяє 70% коштів на необхідні роботи. Інші 30% мають оплатити місцеві мешканці.

У 2019 році до співфінансування у мерії додали програму реставрації вікон, у 2020-му – програму реставрації історичних балконів.

А з 2021 року у Львові почала діяти програма, у межах якої місто дає кошти на відновлення сходових кліток, холів, вітражів та декоративних елементів на фасадах історичних житлових будинків.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Бюро спадщини

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-11-11 08:30:33

Back to top button