Суспільне мовлення

У Львові створять наглядові ради при комунальних підприємствах

1

При двох львівських комунальних підприємствах — “Львівводоканал” та “Львівсвітло” створять наглядові ради. Конкурс для охочих стати членом такої ради вже оголосили. Потенційні кандидати можуть подавати свої заявки до 8 грудня.

Як розповів Суспільному перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, два вищезгаданих підприємства визначені як пілотні. На них відпрацьовуватимуть модель роботи наглядових рад.

“Рекомендуємо зголошуватися представникам профільних, зокрема і міжнародних організацій, які працюють у сфері водопостачання або зовнішнього освітлення. Це можуть бути й фахівці з енергоефективності або аудитори. Основний акцент – це фахівці, які допомагатимуть у стратегічному розвитку цих підприємств”, — каже посадовець.

Андрій Москаленко наголошує, що функція наглядових рад – допомагати підприємствам у стратегічному розвитку. Це, за його словами, допоможе підприємствам вийти на новий рівень, а також сприятиме максимальній прозорості діяльності комунальних підприємств.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Після того, як наглядові ради запрацюють при ЛКП “Львівводоканал” та “Львівсвітло”, проаналізують усі плюси та мінуси. Після цього цей досвід поширять на інші комунальні підприємства Львова.

Що відомо про наглядові ради при львівських комунальних підприємствах.

  • 25 травня 2023 року депутати Львівської міської ради ухвалили, що при львівських комунальних підприємствах треба утворити наглядові ради.
  • Після того, як потенційні члени наглядової ради подадуть заявки, конкурсна комісія, яка складається з міського голови, депутатів та представника профспілки, протягом 60 днів проводитиме конкурсний відбір.
  • Наглядові ради налічуватимуть по п’ять осіб. Члени ради матимуть право затверджувати річний фінансовий, стратегічний та інвестиційний звіт підприємства, здійснювати контроль та аудит. А також – висловлювати свою думку щодо призначення чи звільнення керівника підприємства. Строк повноважень наглядової ради складає п’ять років.
  • Дізнатися про вимоги, терміни та подати заявки у ЛКП “Львівводоканал” або “Львівсвітло” можна за посиланнями.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин