Львівський портал

У Львові провели дві рідкісні операції на серці

Кардіохірурги Центру серця і судин лікарні швидкої допомоги Львова вперше провели малотравматичні операції на серці. Про це повідомили у Facebook медзакладу, передає Львівський портал.

Медики вперше провели втручання з мінідоступу, що є малотравматичним та сприяють швидшому відновленню пацієнта: до виписки готують через два тижні замість 2-3 місяців. Завдяки новому методу кардіохірурги врятували вже два життя. Перші операції виконали спільно із польськими хірургами.

«Новий рівень кардіохірургії в Лікарні швидкої допомоги міста Львова! Вперше медики Центру серця і судин провели втручання на мітральному клапані – протезування та пластику крізь п’ятитисантиметрову щілину між ребрами. Це дозволило уже врятувати два життя», – повідомляють медики.

В обох пацієнтів був хворий мітральний клапан, та як наслідок – пришвидшене серцебиття, задишка, набряки на ногах. Лікарі запросили польських колег та приготувались проводити перші операцій на мітральному клапані.

Перша пацієнтка – 64-річна Валентина. Її хронічна ревматична хвороба серця далася взнаки лише нещодавно. Вона зрозуміла, що більше зволікати не можна, коли ліки вже не могли зарадити болю.  Жінці замінили вражені хворобою елементи клапана  на штучний, який забезпечив  правильний односторонній рух крові крізь себе.

Ще один пацієнт – 38-річний Володимир. Із поставленим раніше діагнозом – набута вада серця з важкою мітральною недостатністю – у молодому віці він не міг пройти по кімнаті  і кількох метрів без задишки. Йому «відремонтували» пошкоджені елементи у структурі клапана, повернувши його первинний вигляд. Для цього пришили неохорди – штучні хорди, спеціально сформовані хірургами, і стабілізували клапани звужуючими кільцями.

Валентина та Володимир вже за декілька тижнів зможуть повернутись до нормального життя.

Фото: Facebook/ Лікаря швидкої допомоги Львова

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-09-14 08:30:46

Back to top button