У Львові медики врятували 3-річну дівчинку, яка ледь не загинула через двобічну пневмонію
Львівські медики лікарні «Охматдит» врятували 3-річну дівчинку, яка перебувала у вкрай важкому стані через пневмонію та пневмопіоторакс (скупчення газу в плевральній порожнині). Про це повідомили у Центрі дитячої медицини.
Все почалося з того, що у 3-річної Вікторії зі Львова підвищилась температура, яка довго не збивалася. Дівчинка була млява та хотіла постійно спати. Лікар-педіатр оглянула дитину та виписала ліки для лікування вдома. Та легше не ставало: з’явився кашель, дівчинка скаржилася на біль у грудній клітці, багато плакала і спала.
Після звернення до лікарів вдруге, у дитини в легенях виявили рідину, відтак її перенаправили до Центру дитячої медицини.
«Дівчинка поступила до шпиталю з двобічною полісегментарною пневмонією. Спершу перебувала на кисневій масці, згодом на високопотоковій осциляції киснем через канюлі. Стан дитини різко погіршувався. За кілька годин після госпіталізації медики перевели Віку на ШВЛ (штучну вентиляцію легень)», – зазначили у Центрі.
На ШВЛ дитина була чотири дні. За цей час у дівчинки стан ускладнився, з’явився пневмоторакс. Тоді лікарі провели дренування та перевели маленьку пацієнтку на високочастотний осцилограф, щоб максимально тримати легеню відкритою.
Опісля лікарі почали шукати апарат ЕКМО, який згодом надала Львівська обласна клінічна лікарня.
«У дитини також був пневмопіоторакс. Це був дуже складний випадок. Виживання на ЕКМО становить дуже малий відсоток. Не кожен наважується на такі кроки, але у нашому Центрі це вже третій пацієнт, який вижив завдяки цьому апарату. Ми цим дуже пишаємося! Завдяки злагодженій роботі цілої команди ми змогли врятувати Вікусю», – розповіла керівниця відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Віра Приймакова.
У медзакладі зазначили, що дівчинка й до цього часто хворіла. Однак у цьому випадку комбінація вірусної та бактеріальної інфекції фактично повністю зруйнувала праву легеню і частково ліву.
«Після тривалого лікування та більше двох тижнів у стані сну в одній позі, дівчинка пройшла всі необхідні маніпуляції для відновлення легень. Над відновленням м’язової рухливості дитини працювали фахівці нашої Клініки реабілітації дітей», – додали у медзакладі.
Зараз Вікторія поступово повертається до повноцінного життя завдяки зусиллям лікарів, підтримці батьків і сучасним технологіям.
Довідка.
ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація) – це метод тимчасової підтримки роботи серця та легень за допомогою спеціального апарата, який забезпечує оксигенацію крові (насичення її киснем) та видалення вуглекислого газу поза організмом. Ця процедура використовується у пацієнтів, чиї легені або серце тимчасово не можуть виконувати свої функції через важкі захворювання чи травми.
Як повідомляв Львівський портал, львівські лікарі нещодавно заявили про суттєве збільшення госпіталізації дітей із пневмонією, у яких може не бути класичних симптомів недуги.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-11 13:03:00