Львівський портал

У Львові дві поліклініки хочуть об’єднати з Першим ТМО

У Львові 2 міську поліклініку (вул. Симоненка, 4) та 4 міську поліклініку (просп. Червоної Калини, 68) хочуть приєднати до Першого територіального медоб’єднання. Місто напрацювало пропозицію щодо об’єднання цих медичних закладів, втім наразі комісія охорони здоров’я та соціального захисту відкинула її через низку невирішених питань, повідомляє Львівський портал.

Так, заступниця міського голови з гуманітарних питань Ірина Кулинич пояснила, що об’єднання поліклінік з Першим ТМО Львова є виключно з метою посилення їхньої роботи, зокрема щоб:

  • швидко впровадити послуги кардіологічної, неврологічної реабілітації для людей, які постраждали від війни;
  • зменшити чергу пацієнтів, які потребують обстежень на «важкому» медичному обладнанні;
  • зменшити навантаження на адміністрацію поліклінік;
  • покращити медичну допомогу пацієнтам.

Також вона зазначила, що це рішення є насамперед «логічним», а не «фінансовим», адже поліклініки мають добрі фінансові показники, та додала, що це вимога часу.

«Треба рухатись швидко. Ніхто не сподівався, що за останні 5 років медицина отримає такі складні виклики, як ковід, війна, реабілітація після війни», – наголосила посадовиця.

При цьому Кулинич підкреслила, що обидві поліклініки залишаються та будуть функціонувати у звичному режимі.

«Їх ніхто не закриває, напрямки надання медичних послуг ніхто не змінює. Для мешканців, які обслуговуються у поліклініках на Сихові і на вул. Симоненка, не буде жодних змін, а для фахівців та колективу поліклінік – це лише стабільність в роботі, кращі умови праці, хороша оплата праці», – каже вона.

Крім того, у Львівській міській раді розповіли про переваги для мешканців, які обслуговуються у 2 та 4 міських поліклініках, серед яких – спрощений процес запису та отримання медичних послуг, власна комунальна аптека, доступ до «важкого обладнання» (КТ, МРТ тощо), амбулаторна реабілітація тощо.

Втім, незважаючи на низку переваг, які подає міська рада, онлайн-видання «Сихів медіа» пише, що після ухвалення рішення про приєднання поліклінік до Першого ТМО з 1 липня 2025 року набуде чинності постанова Кабміну №1503, яка забороняє фінансування первинної медичної допомоги (сімейної медицини) у складі кластерних закладів.

«Це є частиною міжнародної медичної реформи, яка фінансується та впроваджується Світовим банком, ВООЗ, ЮНІСЕФ та іншими партнерами. Згідно з реформою, первинна допомога має бути самостійною структурою, відділеною від стаціонарної медицини», – йдеться у повідомленні.

У такий спосіб поліклініки втратять право укладати договори з Національною службою здоров’я України за пакетом «Первинна медична допомога». А це означає, що держава більше не оплачуватиме роботу сімейних лікарів в цих поліклініках. Відтак 350 працівників (сімейні лікарі, медсестри, реєстратори) можуть залишитися без зарплат та гарантій працевлаштування. 

Комісія охорони здоров’я та соціального захисту розглянула проєкт ухвали про об’єднання двох медичних установ та доєднання їх до Першого ТМО і зазначила, що ця реорганізація викликає ряд запитань, на які поки що немає відповідей. Відтак це рішення на сесії Львівської міської ради наразі розглядати не будуть. 

«Ми точно прагнемо, щоб львів’яни отримували найкращі послуги, тому будемо приймати рішення щодо реорганізації лише тоді, коли матимемо відповіді на всі запитання лікарів, пацієнтів, громадськості тощо. І ці рішення точно будуть на користь якісної медицини для львівʼян», – прокоментував голова комісії Валерій Веремчук.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ілюстративне, ЛМР / Роман Балук

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-04-01 16:58:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин