Львівський портал

У Львові діти зі СМА намалювали картини на підтримку Вікторії Полюги. Як придбати

Львів’яни продовжують збирати гроші на укол від СМА для маленької Вікторії Полюги. Ольга Матвіїшин, художниця за освітою і мама п’ятирічної Софійки зі спінальною м’язовою атрофією, ініціювала виставку. Разом із іншими дітьми зі СМА вони створили 16 картин, присвячених Вікторії. Їх можна придбати, щоб допомогти дівчинці. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Волонтери просять компанії, організації, меценатів та інших людей доброї волі їх придбати, щоби виручені гроші стали рятівною пожертвою для дитини. Усіх небайдужих також закликають надіслати керівництву держави особливі листівки, щоби зробити питання пацієнтів зі СМА більш видимим і домогтися для них фінансування терапії за бюджетні кошти за прикладом цивілізованого світу.

Виставка картин «Жива» відкрилася сьогодні на другому поверсі у коридорі Ратуші. Це 15 яскравих та емоційних робіт. Найбільшу картину із кольоровими відбитками долонь автори серії та Ольга Матвіїшин створили спільно. Вона називається «Ми разом зможемо все». Кожну з картин можна придбати і допомогти пришвидшити збір на укол для Вікторії Полюги.

«Спочатку ми хотіли намалювати з донькою одну картину, щоб продати її як лот на аукціон в Facebook. Пізніше ця ідея переросла у таку більшу ініціативу — створення картин з іншими дітками зі СМА, виставка їх і потім продаж, щоб зібрати кошти для Вікторії. Мене підтримали інші люди, дали кошти на матеріали і ми втілили цю ідея в життя. Дуже приємно, що дітки з такою ж хворобою радо долучились до допомогти Вікторії», – розповіла Ольга Матвіїшин, ініціаторка виставки, художниця, мама дитини зі СМА.

«Мені дуже подобається малювати. Я намалювала кілька картин: кексик, поле, долоньки. Я намалювала їх для Вікторії Полюги, бо їх треба допомогти зібрати гроші на укол. Цей укольчик допоможе їх бути здоровою», – сказала одна з авторок картин Софія Курдина.

З серії картин «Жива» волонтери з Львівського муніципального мистецького центру створили листівки. Українців закликають стати голосом діток зі СМА – придбати листівку і надсилати з вимогою забезпечити їм лікування на одну з трьох адрес: президенту, прем’єр-міністру або у міністерство охорони здоров’я.

«Більшість дітей, що малювати ці картини, не можуть самостійно тримати пензля в руках. Вони зробити малюнки відбитками пальчиків, долонь і ніжок за допомогою своїх батьків та Олі Матвіїшин, яка ініціювала цю ідею. Кожна з картин показує мрію дитини зі СМА: хтось просто хоче ходити, хтось хоче тримати в ручках кульки, а хтось самостійно з’їсти кекс.

Дуже важливо, що довкола Вікторії об’єднуються сім’ї зі СМА і говорять про проблему цієї хвороби в Україні. На сьогодні нема програми державного фінансування для пацієнтів зі СМА і кожна сім’я самостійно бореться за життя своїх дітей. Ми звертаємось до всіх українців із закликом: станьте голосом СМАйликів. Ви можете придбати листівку із зображенням цих картин і надіслати її президенту України, прем’єр-міністру і міністру охорони здоров’я. Особливо ми просимо долучитись до цієї ініціативи публічних людей: митців, співаків, громадських діячів. Діти з цією хворобою не мають часу чекати, тому потрібно діяти вже», – говорить волонтерка благодійної кампанії «Врятуємо Вікторію разом» Наталія Гаврилів.

Щоби придбати картину чи листівки, телефонуйте за номером +380677595150 або пишіть на сторінку «Врятуємо Вікторію разом» у фейсбуці.

Тим часом для Вікторії Полюги зібрали 20 мільйонів гривень і потрібно ще 35.

«Я мрію, щоб моя дитина могла ходити, тримала в ручках іграшку, пішла в садочок і в школу. У неї СМА, яке не дає їй змоги цього зробити, але її можна вилікувати одним уколом. Ми не маємо часу, ліки потрібні їй якнайшвидше. Прошу всіх, хто може, долучитись до збору коштів, так само, як це зробили інші дітки зі СМА і намалювали ці неймовірні картини», – наголошує батько Вікторії Назар Полюга.

 РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ:

Приватбанк

4731 2196 1475 0994 Полюга Назар (тато)

Ощадбанк

5167 8032 2632 0880 Коцовська Мар’яна (мама)

Monobank

5375411404612058 Коцовська Мар’яна (мама)

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ВІКТОРІЯ СМА

Код отримувача: 44233657

UA413052990000026007031019925

Назва банку: АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ЛМР

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-09-07 09:10:58

Back to top button