Суспільне мовлення

У Львові бракує контролерів у громадському транспорті: у чому причина

У Львові на роботу запрошують контролерів у громадському транспорті. Потреба у контролерах виникла після того, як впровадили безготівкову оплату проїзду у деяких маршрутних автобусах. Загалом бракує понад 50 контролерів, розповів директор міського департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

За словами Олега Забарила, зараз в місті працюють 68 контролерів, потрібно щонайменше 120 інспекторів.

“Запрацювала безготівкова оплата в межах тестування системи і відповідно оплата може здійснюватись кількома способами. Це може бути безготівкова оплата шляхом використання своєї платіжної картки. Також можна розрахуватися сервісами Apple Pay, Google Pay, з телефону, де є прив’язана відповідна картка. Якщо пасажир виявив бажання розрахуватися готівкою, він зобов’язаний придбати у водія квиток з QR-код, який надалі контролер має можливість перевірити”, — розповів директор міського департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

У Львові на п’яти автобусних маршрутах можна оплати проїзд безготівково. Це маршрути №1А, 3А №10, а також 5А та 62. Одночасно з безготівковою оплатою на цих автобусних маршрутах запрацювали контролери.

У Львові бракує контролерів у громадському транспорті. Фото ілюстративне, автор: Олександр Мазуренко

“У кожному транспортному засобі ми стараємося, щоб був один контролер. Найбільше зараз роботи такої як інформування пасажирів, бо не всі ще звикли до системи, не знають як користуватись”, — каже інженер зміни контролерів Андрій Фок.

Інспектори поки що не штрафують, а консультують і контролюють. Серед обов’язків контролера — це контроль за оплатою проїзду, перевірка наявності документів, які дають право на пільговий проїзд, а також — допомога пасажирам із валідацією та оплатою проїзду.

У Львові бракує контролерів у громадському транспорті: у чому причина

У Львові бракує контролерів у громадському транспорті: у чому причина. Суспільне Львів

“Після того, як людина прикладе свою картку, має засвітитися зелений знак, це означає, що операція успішна. Я, як контролер, підходжу до людини, отримую дані, прошу надати саме ту картку, з якої вона здійснювала цю оплату, і ця інформація відображається на екрані”, — каже контролерка Оксана Прус.

Безготівкова оплата в маршрутках поки працює в тестовому режимі і за допомогою однієї платіжної картки можна придбати лише один квиток.

“Після того, як це буде працювати, з однієї картки можна буде купити кілька квиточків. Буде відповідна смужка, буде написано оплатити за двох чи трьох”, — каже контролерка Оксана Прус.

У Львові бракує контролерів у громадському транспорті: у чому причина

У Львові бракує контролерів у громадському транспорті. Суспільне Львів

Орієнтовна заробітна плата контролера становить близько 18 тисяч гривень.

“Вона коригується відповідно до діяльності контролера і якихось додаткових вимог, як, наприклад, вища освіта не передбачається. Але це мають бути люди, які мають пройти технічні навчання для того, щоб розуміти як працює обладнання та як воно функціонує”, — каже директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело: Суспільне мовлення України