Львівський портал

У львівській багатоповерхівці випадково знайшли 600 г ртуті

Під час ремонту у квартирі на вул. Стрийській, 75 під паркетом випадково натрапили на 600 г ртуті. Про це Львівському порталу повідомили у Головному управлінні ДСНС Львівщини.

Випадок стався у вівторок вранці, 27 квітня, в одній із квартир багатоповерхівки на вул. Стрийській, 75.

Під час ремонту тут випадково виявили розлиту ртуть. Вона знаходилась під паркетом, тому знайшли небезпечну речовину лише після того, як з підлоги здерли дошки.

На місце події негайно прибули рятувальники, які зібрали всю ртуть. Загалом з квартири вивезли 600 г ртуті, її передали на безпечну утилізацію.

Нагадуємо, що ртуть є шкідливою для здоров’я людини. При потраплянні в організм через органи дихання вона залишається там на все життя і можу провокувати низку хвороб. Втім загрозу становить не сам метал, а його пари. Чим вища температура, тим швидше та інтенсивніше випаровується ртуть.

Якщо ртуті розлилось більше, ніж є у градуснику, рятувальники радять:

  • вивести із приміщення всіх людей, надати допомогу дітям, інвалідам та літнім людям – вони підлягають евакуації в першу чергу;
  • захистити органи дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою;
  • відчинити настіж усі вікна;
  • ізолювати максимально забруднене приміщення, щільно зачинити усі двері;
  • швидко зібрати документи, цінності, ліки та інші необхідні речі;
  • вимкнути електрику та газ, загасити вогонь у грубах перед виходом із будинку;
  • негайно викликати фахівців через місцевий державний орган з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. У крайньому випадку – зателефонувати в поліцію.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ДСНС

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-04-27 15:31:10

Back to top button