У Координаційному штабі розповіли, як відбувається пошук зниклих безвісти оборонців
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася онлайн-зустріч з родинами військовослужбовців бригади ТрО, під час якої обговорили, як відбувається пошук зниклих безвісти.
Про це повідомляє Координаційний штаб.
Штаб проводить опитування звільнених з полону, збираючи інформацію про тих, хто ще лишився в неволі ворога. Через Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини до російської сторони надсилаються запити на підтвердження й пошук у полоні наших зниклих.
«Кожні два тижні подаються списки до російського омбудсмена, але ця ініціатива поки лишається без відповіді російської сторони», — сказав представник Офісу Уповноваженого.
Підтвердження полону — це головний інструмент пошуку, його надає рф через Міжнародний комітет Червоного Хреста.
«Ми відвідуємо полонених у місцях утримання, до яких маємо доступ, на жаль, не скрізь. Це не є офіційним підтвердженням, але ми повідомляємо про відвідини рідним — це важливо для них. Ми не розголошуємо місця утримання під вартою задля безпеки полоненого та його родини. Сторона, яка утримує полонених, повинна повідомляти про це іншу сторону збройного конфлікту», — зазначила представниця МКЧХ.
У штабі зазначили, якщо людина облікована в Національному інформаційному бюро, вона задіяна в обмінах.
«Уся інформація від рідних обліковується. Навіть якщо ви надішлете нам фото людини в балаклаві та скажете, що це ваш рідний, ми зафіксуємо так: близькі вважають, що це їхній захисник. Також ми обліковуємо інформацію від інших структур», — наголосили у штабі.
Під час зустрічі повідомили, що через МКЧХ надійшла певна кількість підтверджень полону захисників з 113-ї бригади від російської сторони.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-24 14:24:36