Україна і світ

У Координаційному штабі розповіли про алгоритм дій військової частини у разі зникнення бійця

У Координаційному штабі під час зустрічі з родинами військовослужбовців Сил оборони України розповіли, що мають робити військові частини у разі зникнення військового.

«Якщо з’являється інформація про зникнення військовослужбовця, починаємо службове розслідування й проводимо опитування свідків — де, хто востаннє його бачив.

Командир призначає пошукові заходи, якщо це реально, бо людина може зникнути на території, де тривають бої або на захопленій ворогом ділянці. Також за можливості використовуються безпілотники для пошуку.

Протягом трьох днів зв’язуємося з правоохоронними органами для порушення кримінальної справи та передаємо інформацію Східному регіональному управлінню Державної прикордонної служби.

Відправляємо запит до Координаційного штабу щодо інформації про полон. Потім надсилаємо всі відомості органу, який веде слідство», — розповів представник Державної прикордонної служби.

У штабі повідомили, що росія раніше погодила певну кількість людей на обмін, яких мали повернути під час кількох попередніх обмінів. Проте вчергове не дотрималася домовленостей і ці оборонці досі перебувають у полоні.

Водночас команда Координаційного штабу продовжує працювати, аби повернути додому всіх бранців.

За словами представника Держприкордонної служби, є складність зі службовими розслідуваннями стосовно зникнення людей в районі Бахмута. У зв’язку з інтенсивністю бойових дій, тремін розслідування подій на цьому напрямку продовжено до 30 днів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

«Якщо людина внесена до єдиного реєстру оборонців Національного інформаційного бюро, її подають на обмін», — запевнив представник штабу.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-15 10:43:26