У Києві відкрилась виставка про особливості роспропаганди в окупованому Херсоні
У столичному Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулась презентація виставкового проєкту «Обережно! Руzzкій мір». На виставці представлено масив російської пропаганди з деокупованого Херсона.
У перші дні після визволення обласного центру все це зібрав і задокументував генеральний директор Музею Юрій Савчук. Днями унікальний вантаж було доправлено в Київ.
«Останній тиждень ми працювали над цим проєктом. Ця тема чіпляє кожного. Ми всі чули багато про «русскій мір». Проте, коли ми бачимо ці речі перед собою в такому масштабі, це дійсно вражає, і в цьому проєкті ідея Юрія Константиновича дуже далекоглядна. Я вважаю цю виставку можна показувати світу, бо вона через років 30 буде безцінною», — зазначив художник Антон Логов під час відкриття виставки.
До Музею прибули стоси пропагандистської друкованої продукції, матеріали з маркуванням «Зроблено в Китаї», чимало російських прапорів, фейкових видань зі спотвореними обличчями «українців» на обкладинці, «релігійних» агіток, прапорів «Херсонської республіки», що моторошно органічно поєднують символіку царської імперії та радянщину, інші незаперечні свідчення тотальної продуманості й глобальної підготовки російської ідеологічної машини.
Зі слів директора музею, ця виставка є розповіддю про російську пропаганду та її особливості у Херсоні, про цінності, концепції та ідеологічні спрямування «руzzкого міра»: брехня, фейки, маніпуляції, дезінформація, псевдонаративи й тотальна ворожість до всього українського… Це свідчення підривної діяльності кремлівського режиму проти українського народу та його держави.
«Власне те, що ця виставка відкривається і є останнім акордом року, стане яскравим свідченням того, що Україна бореться за своїх людей і дає можливість їм повернутися до вільного світу. Ця виставка дуже гарно підкреслює чим є протилежність вільному світу… Ваша робота має значення не тільки академічне, але і показує світу, що відбувається», — зазначив директор державного галузевого архіву СБУ Андрій Когут.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото авторів
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-12-30 21:18:40