У Києві відбувся круглий стіл, присвячений соціальному захисту під час війни
У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл «Вдосконалення системи соціальних послуг в Україні / Соціальний захист в умовах воєнного стану».
Мета заходу — вдосконалення комунікації між державою, громадянським суспільством та науковим середовищем задля вироблення нових підходів до реалізації заходів соціального захисту в умовах воєнного стану.
За круглим столом зібрала представників влади, знаних науковців, суддів, представників Збройних Сил України та народних депутатів Асоціація соціального розвитку через право (АСР). Через платформу ZOOM доєднатися до круглого столу мали змогу всі охочі.
Відкриваючи публічне обговорення проблем соціального забезпечення, модератор та спікер, президент АСР Інна Силантьєва наголосила, що воєнна агресія з боку російської федерації, а також набуття Україною статусу кандидата в члени Європейського Союзу загострила необхідність якомога скоріше окреслити проблеми правового забезпечення соціального захисту в умовах воєнного стану, віднайти шляхи їхнього вирішення, приділивши увагу розвитку та популяризації професії соціального працівника. Нині саме цей аспект діяльності держави набув особливої актуальності.
Почесний президент асоціації, суддя-речник Шостого апеляційного адміністративного суду, доктор юридичних наук Оксана Епель погодилася з тим, що проблемні питання правового регулювання проходження військової служби в умовах воєнного стану стоять дуже гостро. Вони потребують не лише широкого обговорення в науковому середовищі, а й підготовки концепції вдосконалення шляхів їхнього розв’язання.
Заступник директора Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук Наталія Оніщенко підкреслила, що будь-яка група прав може бути реалізована лише за умов забезпечення основоположного права — права Людини на Мир! Цей концепт потребує розвитку, адже раніше забезпечення мирного життя людини не розглядалося в сенсі конституційного права.
Професор спеціальної кафедри № 1 Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, доцент полковник Микола Микитюк звернув увагу учасників круглого на зміни у порядку виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їхнім сім’ям під час дії воєнного стану. Чи не позначиться це на погіршенні соціального захисту вояків — питання, що слід вивчити вже найближчим часом.
Серед інших пропозицій покращення соціального захисту в умовах воєнного стану доповідачі на круглому столі називали спрощення процедури отримання статусу учасника бойових дій, проходження ВЛК, впровадження системи електронного обліку ветеранів та інвалідів війни, зокрема у додатку «Дія», мінімізацію бюрократичних перешкод під час отримання різноманітних довідок, виписок, актів…
Генеральний директор Директорату соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України Руслан Приходько подякував науковцям, фахівцям, що займаються аналізом і вивченням суспільних процесів у ветеранській сфері: медичної і психологічної реабілітації ветеранів, формування громадянської ідентичності, розвитку ветеранського спорту, підприємництва, освіти.
— Сьогоднішні Захисники та Захисниці — це переважно люди, середній вік котрих 30 років. Відповідно, після демобілізації вони матимуть потреби не лише в соціальній сфері, а і в навчанні, роботі або реалізовуватимуть себе у підприємницькій діяльності. Сьогодні Мінветеранів створює всі умови у правовому полі, щоб військовослужбовці після перемоги стали рушійною силою нашої держави, — зазначив Руслан Приходько.
Результати обговорення на круглому столі, пропозиції його учасників будуть оформлені у вигляді конкретних пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері соціального забезпечення, після чого їх передадуть до органів виконавчої, законодавчої та судової влади.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото автора
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-12 11:34:57