У Києві презентували посібник з такмеду для собак
Громадська організація «Петро і Мазепа» спільно із зоозахисниками та ветеринарами, що працюють у районі бойових дій, започаткували проєкт допомоги службовим собакам — «Чотирилапий захисник», діяльність якого направлена насамперед на підтримку кінологічних служб, ветеринарних шпиталів та навчальних центрів різних структур Сил оборони України.
Першим практичним кроком реалізації проєкту є переклад та видання посібника «Рекомендації з тактичної бойової допомоги собакам Canine/K9 Tactical Combat Casualty Guidelines», від спеціалізованої групи К9 Комітету з надання допомоги пораненим у бойових діях Tactical Combat Casualty Committee (cTCCC) армії США. З електронною версією якого можна ознайомитись за посиланням.
— Собака на фронті — це бойовий товариш, продовження рук кінолога, його суперслух та супернюх. Саме тому гуманістичний обов’язок людини докласти максимальних зусиль для порятунку життя тварини, з якою вона пліч-о-пліч служить. Ми на власні очі бачимо, які нещастя приносить війна, тому надважливо кожному з нас вміти надати першу медичну допомогу як собі, так і тим, кого приручили, — зазначила керівник громадської організації «Петро і Мазепа» та модератор заходу Зоя Шкурко.
Службові собаки забезпечують роботи з розмінування, пошуку людей під завалами, виконують функції з охорони, пошуку та знешкодження ДРГ, допомагають в евакуації поранених та виконують безліч інших функцій. Крім того, тварини на передовій — важливий фактор зменшення психологічного навантаження на наших захисників.
Начальник кінологічного відділу Командування Сил підтримки Збройних Сил України Петро Бружина зазначив, що за час широкомасштабного вторгнення рф загинуло 25 чотирилапих захисників.
— Це початкова абетка для кінологічних розрахунків Збройних Сил України. Під час розмінування деокупованих територій, на щастя, наші службові собаки не зазнали жодної травми. Але загалом за час широкомасштабного вторгнення від рук росіян загинуло 25 службових собак, зокрема, від прильотів під час охорони різних баз, складів, арсеналів, — сказав полковник Петро Бружина.
Своєю чергою, під час презентації, начальник першого військового шпиталю ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України Кирило Чумаков розповів історію собаки Фросі, фото якої розміщене на обкладинці посібника.
— Моя місія — це порятунок життів чотирилапих захисників. Пам’ятаю, як ми з командою вперше приїхали в Бучу, від страху постійних обстрілів мої колеги забули навіть вдягти халати. Але все-таки опанували себе та провели успішну трахеотомію, і наразі Фрося продовжує службу.
Це лише перший крок, який втілив у життя проєкт «Чотирилапий захисник», і волонтери точно не планують зупинятися. Наразі в їхніх планах відкриття реабілітаційного центру для тварин, де травмовані службові собаки могли б гідно відновитися після поранення.
Фото Віктор Дехтяр
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-12 15:59:15