Львівський портал

У громаді на Львівщині ввели карантин через небезпечного шкідника

Через небезпечного шкідника, виявленого вперше у Львівському районі, запровадили карантинний режим. Про це Львівському порталу повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області.

Так, фахівці зафіксували вогнище Американського білого метелика (Hyphantria cunea Drury). Ця комаха є шкідником, що руйнує дерева й кущі.

Американським білим метеликом уражена територія площею 0,325 га у смт Дідилів (Новояричівська громада). Відповідно до розпорядження голови Львівської райдержадміністрації на цій ділянці з 22 липня запроваджений карантинний режим. Зараз тут тривають заходи для знищення шкідника.

Американський білий метелик – це небезпечний карантинний шкідник, завезений до Європи з Північної Америки. Його гусінь живиться листям понад 300 видів дерев та кущів, зокрема: шовковиці, яблуні, груші, сливи; волоського горіха, вишні, бузку, клена, береста та інших плодових і декоративних рослин.

Ознаки ураження:

  • павутинні гнізда на гілках дерев;
  • поява великої кількості біленької або жовтуватої гусені;
  • обгризання листя (аж до повного його знищення);
  • швидке утворення нових колоній.

Одна самка відкладає до 2000 яєць, даючи одне-ва покоління за сезон. Без своєчасного втручання шкідник поширюється дуже швидко.

Американський білий метелик зимує у вигляді лялечок у тріщинах кори дерев, будівлях або ґрунті. Навесні з’являються метелики, які активно розмножуються. Гусінь формує щільні павутинні гнізда, завдаючи шкоди зеленій масі дерев. Поширюється через посадковий матеріал, транспорт або вітром.

Фізичні методи боротьби зі шкідником:

  • обрізка і спалювання гілок із павутинням;
  • санітарна очистка дерев і кущів;
  • регулярне обстеження насаджень.

До хімічних методів боротьби належить обробка дерев дозволеними інсектицидами у ранкові або вечірні години під час масового виходу гусені.

Мешканців Львівщини закликають негайно звертатися у Держпродспоживслужбу при виявленні підозрілих павутинних гнізд або гусені на деревах.

Нагадаємо, чотири області України потерпають від навали сарани. Причиною масштабного поширення цього шкідника фахівці називають підрив дамби Каховської ГЕС.

Фото: Держпродспоживслужба



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-28 15:40:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин