PRESS ЦЕНТР

У Дунаївцях на Хмельниччині закрили школи через менінгіт

У Дунаївцях на Хмельниччині закрили школи через менінгіт

8 жовтня, у Дунаївцях усі школи закрили на карантин. Відповідне рішення прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Дунаєвецькій ОТГ.

Про це повідомило "Є".

Приводом до закриття навчальних закладів став менінгіт, на який захворіло четверо школярів – двоє з школи №1 та двоє з школи №3. Загалом, впродовж останніх тижнів в районі зафіксовано шість випадків захворюваності на цю небезпечну недугу. Двоє дорослих захворіли на менінгіт в одному із сіл Дунаєвецького району.

Менінгіт – запальний стан, спричинений проникненням мікроорганізмів до спинномозкової рідини (СМР), який охоплює судинну та павутинну оболонки, а також субарахноїдальний простір. Нелікований стан може поширюватися на тканину мозку (менінгоенцефаліт). Інфікування найчастіше відбувається гематогенним шляхом; бактеріальна та грибкова інфекція також можуть поширюватись per continuitatem, внаслідок травми кісток черепа та оболонок головного мозку, а також як ускладнення хронічного запалення середнього вуха, – зазначено на сайті Empendium.

Щодо дітей, то вони наразі госпіталізовані до Хмельницької інфекційної лікарні. Двом поставили заключний діагноз – серозний менінгіт. Ще двом дітям діагнозу не встановили. Навчання у школах Дунаївців призупинене на тиждень. Там проводитиметься дезінфекція приміщення, яка включає вологе прибирання з спецзасобами та провітрювання», – розповіла завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Станом на 8 жовтня у Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває дев’ятеро людей, яким поставили попередній діагноз – менінгіт. Про це повідомила заступник головного лікаря медуставнови Нінель Марцонь.

З усіх захворілих – один дорослий, вісім дітей. Четверо дітей з Дунаївців, всі інші – з Хмельницького. Попередні діагнози хворих – ентеровірусні менінгіти. Стан пацієнтів середнього ступеня важкості. Двоє дітей перебувають в реанімації, – зазначила Нінель Марцонь.

Західноукраїнський інформаційний портал PRESS-ЦЕНТР © 2014
09.10.2019

Close