Львівський портал

У ЦПД спростували фейк про виключення США питання повернення українських кордонів

Інформація про те, що Сполучені Штати виключили з переговорів із Україною питання відновлення кордонів 2014 або 2022 року, не відповідає дійсності. Про це повідомили у Центрі протидії дезінформації РНБО.

Зокрема, у мережі поширюється інформація з посиланням на іноземні джерела, що нібито під час переговорного процесу в Саудівській Аравії було виключено питання про можливе повернення України до кордонів, що існували до початку військової агресії Росії.

Стверджується, що американські чиновники заявили, що начебто навіть «не хочуть чути» жодних прохань від України щодо відновлення кордонів 2014 чи 2022 року.

Втім, у ЦПД перевірили цю інформацію і встановили, що вона не відповідає дійсності. Більше того, за даними ЦПД, це питання на переговорах взагалі не порушувалось.

Як повідомляв Львівський портал, 11 березня у Саудівській Аравії розпочались перемовини між українською та американською делегаціями.

Зазначимо, що зустріч відбувається на тлі кризи у відносинах України та США після сварки Дональда Трампа з Володимиром Зеленським у Білому домі, після якої США призупинили військову допомогу та надання розвідданих Україні.

Передісторія

28 лютого українська делегація на чолі з Володимиром Зеленським прибула у Вашингтон, щоб підписати угоду про надра. Проте документ так і не вдалося підписати. Президент України достроково покинув Білий дім після перепалки, яка виникла між ним, президентом США Дональдом Трампом і віцепрезидентом Джей Ді Венсом.

4 березня американські ЗМІ дізналися про розпорядження Трампа призупинити усю військову допомогу Україні, доки він не побачить, що керівництво України «демонструє добру волю до миру». Рішення стосується у тому числі зброї, яка вже виїхала з території США і прямувала до українського кордону. Невдовзі також стало відомо, що США зупинили обмін розвідувальними даними з Україною.

Тим часом радник президента США Дональда Трампа з питань нацбезпеки Майк Волц заявив, що розморозку військової допомоги Україні можуть розглянути, якщо буде успіх в організації мирних переговорів, а також якщо будуть вжиті заходи «зі зміцнення довіри».

6 березня 2025 року Володимир Зеленський анонсував зустріч переговірників України й США.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Андрій Єрмак / Телеграм

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-03-11 16:00:00