У ЦГЗ пояснили, чому при собі завжди потрібно мати медичні рукавички
Фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ розповіли, чому при собі завжди потрібно мати медичні рукавички і в яких випадках вони зовсім не обов’язкові.
Навіщо потрібні медичні рукавички
– Медичні рукавички є одним з елементів захисту медиків і пацієнтів від хвороботворних вірусів, бактерій, паразитів. Їхнє використання доцільне під час надання першої домедичної допомоги постраждалим, – ідеться в повідомленні.
За словами експертів, рукавички захистять нас від контакту з потенційними джерелами інфікування під час надання першої медичної допомоги потерпілому, наприклад, ви уникнете прямого контакту з кров’ю в разі зупинки кровотечі.
Навіть у повсякденному житті не завадить мати з собою рукавички. Наприклад, людина поруч знепритомніє та травмується від падіння, ви зможете допомогти їй легко убезпечивши себе від контакту з біологічними рідинами та від зайвих ризиків інфікування патогенами.
Коли медичні рукавички необхідні
Рукавички обов’язково необхідні в разі безпосереднього контакту з біологічними рідинами потерпілого. Так, під час надання медичної допомоги рекомендується використовувати рукавички, якщо передбачається контакт із:
- кров’ю та/або іншими біологічними рідинами організму;
- слизовими оболонками (наприклад, ротом, носом);
- пошкодженою шкірою – раною або хірургічним розрізом;
- місцем введення інвазивного пристрою або імпланта (наприклад сечового катетера).
У разі виконання інвазивних процедур, під час яких існує високий ризик інфікування збудниками інфекційних захворювань через біологічні рідини (наприклад, під час оперативного втручання у пацієнтів з парентеральними інфекціями), рекомендується використовувати дві пари рукавичок.
– Медичні рукавички не забезпечують повного захисту від інфікування, проте суттєво знижують його ймовірність. Після використання рукавичок необхідно правильно зняти та обробити руки спиртовмісним антисептиком, – рекомендують експерти.
Коли можна не використовувати медичні рукавички
Медичні рукавички не потрібні, якщо немає потенційного контакту з кров’ю або/або іншими біологічними рідинами чи забрудненим середовищем. Наприклад, їх можна не одягати під час вимірювання АТ, температури, пульсу тощо.
Як правильно одягати медичні рукавички
Важливо обрати правильний тип і розмір рукавичок: надто тісні можуть спричинити дискомфорт або порватися, а надто вільні перешкоджатимуть рухам і збільшуватимуть ризик оголення шкіри з-під рукавички.
Якщо використовуються будь-які інші засоби індивідуального захисту – рукавички одягають останніми.
Коли потрібно змінити рукавички
Замінити медичні рукавички необхідно, якщо вони пошкоджені або забруднені кров’ю та/або іншими біологічними рідинами організму після надання допомоги. Також заміна потрібна перед початком роботи з чистою ділянкою шкіри після забруднення.
Медичні рукавички не можна дезінфікувати або мити для повторного використання, оскільки є ризик їх пошкодження. До того ж, це не забезпечує повного знищення мікроорганізмів.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-22 15:36:00