Україна і світ

У Бучі презентували перші результати програми «єВідновлення»


yevidnovlennya03

У місті Буча Київської області відбулася презентація для партнерів досягнень з відбудови й перші результати за програмою «єВідновлення».

Про це йдеться у повідомленні Урядового порталу.

Під час візиту адміністраторки USAID Саманти Пауер у Бучу віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна та міський голова Бучі Анатолій Федорук ознайомили делегацію з процесом відшкодування збитків за пошкоджене майно.

«В історії нашої цифрової держави «єВідновлення» — одна з найскладніших послуг у реалізації та одна з найпростіших для користувача. Дуже важливо, щоб процес відбудови був максимально прозорим і доступним для українців. Послуга «єВідновлення» — це не просто подання заяви в «Дії». Це дані з реєстру, у якому фіксується інформація, і її неможливо змінити. Це перевірка даних в інших реєстрах. Це робота комісії на місцях та інші інструменти, як-от антифрод, що оцінюють, наскільки ефективно використовуються кошти, які отримують громадяни. Таких проєктів не було у світі. За весь час роботи «єВідновлення» українці вже подали понад 27 тисяч заяв. Біль ніж 1,4 тисячі з них вже отримали фінансову допомогу на відбудову домівок», — зазначив Михайло Федоров.

Команда Мінцифри почала працювати над цифровізацією відбудови ще на початку широкомасштабної війни. У березні 2022 року запустили сервіс у «Дії» — «Повідомлення про пошкоджене майно». За весь час українці подали понад 468 тисяч повідомлень.

Уся отримана інформація стала основою для запуску Реєстру пошкодженого та знищеного майна, над яким ми працювали спільно з Мінвідновлення та за підтримки USAID / UK Aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Реєстр став фундаментом прозорої та ефективної відбудови. З одного боку, у ньому зберігається інформація про житлові будівлі та інші споруди, які постраждали через широкомасштабне вторгнення. З іншого — держава може використовувати дані, щоб розуміти масштаби збитків і раціонально планувати процес відбудови.

«Програма «єВідновлення» вже сьогодні дає українцям можливість підготувати свою оселю до холодів. Це надважливо для українців, які все ще думають, чи повертатися додому. Погоджена органами місцевого самоврядування допомога сягає понад 188 мільйонів гривень для більш ніж 2300 заявників. Зі свого боку ми робимо все можливе для допомоги громадам, щоб комісії працювали ефективніше та швидше. Це і консультаційна підтримка, і допомога з кадрами там, де цього потребують. Наша спільна ціль — повернути українців у комфортні домівки», — зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Також цього тижня анонсували оновлення послуги «єВідновлення» — незабаром отримати компенсацію зможуть українці, домівки яких були зруйновані через російську агресію.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

«Я була в багатьох районах бойових дій, у країнах, які відновлюються після воєнних руйнувань. Є великий ризик з ресурсами, необхідними для реконструкції та відновлення. Люди, які найбільше потребують цих ресурсів, не отримують до них доступу. Того, що відбувається в Україні через програму «єВідновлення», я ніколи раніше не бачила. Технології дозволяють людям негайно одержувати допомогу, якої вони потребують», — сказала Саманта Пауер.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-07-19 15:39:15

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин