Трахеїт: лікар розповів про симптоми і способи лікування хвороби
Цей стан нагадує звичайну застуду, однак може свідчити про більш серйозне захворювання.
Що викликає хворобу, на які характерні симптоми потрібно звернути увагу та як лікувати трахеїт, Фактам ICTV розповідає лікар-отоларинголог Ілля Рябінкін.
Що таке трахеїт
– Запалення слизової трахеї, спричинене вірусами та значно рідше бактеріями, називається гострим трахеїтом, – пояснює лікар.
Організм стає більш вразливим до хвороб через переохолодження. Цей процес знижує місцевий імунітет, що підвищує ризик інфікування.
Симптоми трахеїту
Найхарактерніший симптом – це біль у області гортані та яремної вирізки, що посилюється вночі, а також сильні напади сухого кашлю, відчуття тиску в грудях, деякі пацієнти відзначають ще важкість дихання.
Крім того, запалення може викликати дискомфорт під час ковтання, біль у горлі та незначне підвищення температури.
– Трахеїт зазвичай починається з інфекцій верхніх дихальних шляхів. А найпомітнішою ознакою є сухий кашель, який дратує горло. Пізніше можуть виникнути перераховані вище симптоми, – зазначає лікар.
Лікування трахеїту
Лікування трахеїту залежить від його причини. Тому дуже важливо одразу звернутися до спеціаліста для встановлення точного діагнозу.
Основні рекомендації
- Відпочинок: дайте організму час на відновлення. Постільний режим допоможе зменшити навантаження на імунну систему.
- Пийте достатню кількість рідини, щоб зволожити дихальні шляхи і зменшити подразнення. Наприклад, теплий чай може заспокоїти горло і зменшити кашель.
- Інгаляції, наприклад небулайзером – медичним пристроєм, за допомогою якого рідкі лікарські препарати перетворюються на аерозоль з оптимальним розміром частинок. Таким чином препарати потрапляють безпосередньо в тканини дихального тракту за короткий проміжок часу (5-10 хвилин).
- Медикаментозна терапія – протизапальні препарати або муколітики. Якщо трахеїт викликаний бактеріальною інфекцією, лікар може призначити антибіотики.
– У разі неінфекційного трахеїту, коли подразнення виникає внаслідок куріння, реакції на пил або інші алергени, необхідно зменшити вплив шкідливого агента: відмовитися від поганої звички, уникати відповідного алергену і записатися до профільного фахівця, – радить Ілля Рябінкін.
Засоби профілактики
Для запобігання трахеїту важливо дотримуватися кількох простих правил:
- Регулярна вакцинація проти грипу та пневмококових інфекцій може знизити ризик захворювання.
- Здорове харчування, фізична активність та достатній сон допоможуть підтримувати імунну систему в тонусі.
- Уникайте переохолодження, одягайтеся відповідно до погодних умов, щоб не захворіти. Здоров’я — це найцінніший скарб.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-20 11:11:00