Україна і світ

Трамп закликав ОПЕК знизити ціни: ринки відреагували падінням

Фото: Depositphotos

У понеділок, 27 січня, вартість нафти знизилася після того, як президент США Дональд Трамп закликав ОПЕК зменшити ціни, а також оголосив про плани збільшити видобуток нафти та газу в Америці.

Про це пише Reuters.

Ціни на нафту

Ф’ючерси на нафту Brent знизилися на 53 центи (0,68%) і становили 77,97 долара за барель, хоча в п’ятницю вони зросли на 21 цент.

Ціна американської нафти West Texas Intermediate впала на 50 центів (0,67%) і становила 74,16 долара за барель.

Заяви Трампа щодо зниження цін на нафту

Минулого тижня, 23 січня, президент США Дональд Трамп закликав ОПК і Саудівську Аравію знизити ціни на нафту, заявляючи, що це негайно б закінчило війну проти України.

Він аргументував це тим, що це дає Росії ресурси для продовження війни проти України.

Свій заклик він повторив і 24 січня. Крім того, Трамп пригрозив введенням санкцій, тарифів і податків проти Росії та інших країн-учасниць, якщо найближчим часом не буде укладено угоду про припинення війни.

В Інституті вивчення війни (ISW) проаналізували реакцію президента Росії Володимира Путіна на заклики Трампа до країн ОПЕК.

Російський диктатор заявив, що занадто низькі ціни на нафту можуть нашкодити економікам як РФ, так і США. За його словами, це нібито підірве інвестиції енергетичних компаній.

Аналітики вважають, що Путін у такий спосіб намагається зобразити економіку США залежною від нафти так само як і російська.

У звіті ISW зазначається, що падіння цін на нафту справді може скоротити доходи російського бюджету, дестабілізувати економіку та зменшити вплив Росії на світовій арені.

Що кажуть експерти про зниження цін на нафту

Джон Дрісколл із сінгапурської консалтингової компанії JTD Energy зазначив, що заклики Дональда Трампа створили волатильність на ринку нафти.

Він додав, що ринки нафти, найімовірніше, зміщені в бік зниження цін через політику Трампа, який хоче збільшити видобуток нафти в США і знайти для неї покупців за кордоном.

– Він захоче отримати певну частку ринку ОПЕК, тому в цьому сенсі він є свого роду конкурентом, – сказав Дрісколл.

Аналітики Goldman Sachs вважають, що російський видобуток нафти суттєво не постраждає, адже високі ставки на перевезення стимулюють використання несанкційних суден, а знижки на російську нафту ESPO приваблюють покупців.

– Оскільки кінцевою метою санкцій є скорочення російських нафтових доходів, ми припускаємо, що західні політики віддадуть пріоритет максимізації знижок на російські барелі, а не скороченню російських обсягів, – йдеться в записці експертів.

Аналітики JP Morgan додають, що ризики все ж є, оскільки санкції загрожують 20% світового флоту Aframax.

США тим часом відмовилися від санкцій проти Колумбії після її згоди прийняти депортованих мігрантів. Обмеження могли б порушити поставки, адже 41% нафти Колумбії торік експортувалося до Штатів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-27 10:03:00