Трамп призначить Майка Волтца радником з нацбезпеки: яка його позиція щодо України
Дональд Трамп, який здобув перемогу на президентських виборах-2024 у США, планує призначити представника Республіканської партії Майка Волтца своїм радником з питань національної безпеки.
Про це інформувало видання Reuters з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням. Пізніше сам Дональд Трамп підтвердив цю інформацію у своїй соціальній мережі Truth.
Що відомо про діяльність Майка Волтца
Волтц, прихильник Трампа, що також служив у Національній гвардії, критикував китайську активність в Азійсько-тихоокеанському регіоні і заявляв про необхідність для США бути готовими до потенційного конфлікту в регіоні.
Радник з національної безпеки – це впливова посада, яка не потребує затвердження Сенатом. Волтц відповідатиме за інформування Трампа з ключових питань національної безпеки та координацію дій з різними відомствами.
Зазначимо, що в нинішній адміністрації президента США Джо Байдена радником з нацбезпеки є Джейк Салліван.
Критикуючи адміністрацію Байдена за катастрофічне виведення військ з Афганістану у 2021 році, Волтц публічно похвалив зовнішньополітичні погляди Трампа.
Волтц має довгу історію в політичних колах Вашингтона.
Він був директором з питань оборонної політики при міністрах оборони Дональді Рамсфельді і Роберті Гейтсі, а у 2018 році був обраний до Конгресу. Також є головою підкомітету Палати представників з питань Збройних сил, що здійснює нагляд за військовою логістикою, а також входить до складу спеціального комітету з питань розвідки.
Волтц входить до складу республіканської робочої групи з питань Китаю і стверджує, що американська армія не готова так, як це необхідно в разі виникнення конфлікту в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Політичні погляди Майка Волтца та позиція щодо України
У книзі, опублікованій на початку цього року під назвою Суворі істини: Думай і керуй як зелений берет, Волтц виклав стратегію запобігання війні з Китаєм, що складається з п’яти частин.
Зокрема, це прискорення озброєння Тайваню, заспокоєння союзників у Тихоокеанському регіоні та модернізація літаків і кораблів.
Щодо України, Волтц сказав, що його погляди еволюціонували. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році він закликав адміністрацію Байдена надати Україні більше зброї, щоб допомогти їй відтіснити російські війська.
Однак минулого місяця Волтц заявив, що має відбутися переоцінка цілей Сполучених Штатів в Україні.
– Чи в інтересах Америки витрачати час, кошти, ресурси, які нам зараз вкрай необхідні в Тихоокеанському регіоні? – запитав він.
Водночас Волтц похвалив Трампа за те, що він підштовхує союзників по НАТО витрачати більше коштів на оборону, але, на відміну від новообраного президента, не запропонував Сполученим Штатам вийти з Північноатлантичного блоку.
Волтц продемонстрував свою лояльність Трампу на початку цього року, коли 16 травня з’явився на судовому слуханні у справі щодо виплати грошей порнозірці за мовчання про стосунки з Трампом, і був одним із небагатьох законодавців, які зробили це.
Він є відвертим прихильником Трампа в останні роки, поділяючи нетерпимість новообраного президента США до нелегальної імміграції та скептицизм щодо підтримки України з боку Америки.
Минулого року він написав статтю для Fox News, в якій стверджував, що “ера порожніх чеків для України від Конгресу закінчилася”. Він підтримав Трампа, закликавши Європу зробити більше для забезпечення колективної оборони членів Організації Північноатлантичного договору.
– Зупинити Росію до того, як вона втягне НАТО, а отже і США, у війну – це правильно. Але тягар не може продовжувати лежати виключно на плечах американського народу, особливо в той час, як Західна Європа отримує пас, – написав Волтц.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Цього місяця він заявив в інтерв’ю NPR, що обіцянка Трампа провести переговори між Україною і Росією є “цілком обґрунтованою”, і сказав, що якщо президент Росії Володимир Путін не буде співпрацювати, у США є “важелі впливу, наприклад зняти заборону з далекобійної зброї, яку ми також надали Україні”.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-13 00:32:00