Терапевт пояснив, чому військовослужбовцям вигідно підписати декларацію із сімейним лікарем
Терапевт загальної практики Віктор Пенькач пояснив, у яких випадках може знадобиться сімейний лікар військовослужбовцям і з якими запитами вони найчастіше звертаються до медичних закладів.
– Коли говоримо про здоров’я військовослужбовців, ідеться не тільки про фізичну форму та військово-лікарську комісію, – каже медик.
За словами Віктора Пенькача, майбутнім воїнам важливо заздалегідь потурбуватися про відповідні щеплення, профілактичні огляди та проконсультуватися із сімейним лікарем, з яким підписано декларацію. Якщо ж такої немає, то обов’язково варто знайти свого лікаря. І ось чому.
Щеплення
Усі люди, які збираються вступати на військову службу, мають бути провакциновані від таких захворювань як дифтерія, правець, гепатит В. Зробити ці щеплення можна без зайвого клопоту, якщо маєш свого сімейного лікаря.
Профілактичні огляди
Перед початком служби важливо також пройти профілактичні огляди на предмет виявлення туберкульозу, серцево-судинних, респіраторних захворювань тощо.
Сімейний лікар, з якими підписано декларацію, найімовірніше, вже знає вашу медичну історію та зможе більш якісно оцінити й виявити потенційні ризики. До того ж потрапити на прийом до свого лікаря значно простіше, ніж до чергового.
Лікарняні
У період проходження служби військові, так само як і цивільні, мають право взяти відпустку. Якщо в цей час погіршується здоров’я, то для отримання лікарняного людина може звернутися до свого сімейного лікаря.
Залежно від ситуації, медик може запросити людину до себе на огляд, скерувати до профільного фахівця або ж повідомити керівництву військової частини про необхідність подальшого лікування та обстеження в установах військової медицини.
Оформлення інвалідності
Якщо людині потрібно, наприклад, оформити інвалідність унаслідок поранення, цей процес, найімовірніше, відбуватиметься за участю сімейного лікаря.
У разі, якщо військово-лікарська комісія вирішить зняти військового з обліку або звільнити від служби на певний період, то лікування відбуватиметься за звичним цивільним маршрутом: звернутися з випискою з історії хвороби та довідкою про щеплення до сімейного лікаря й отримати направлення на обстеження, аналізи, проходження ЛКК.
Де знайти сімейного лікаря
– Якщо наразі ви не маєте декларації, то можете шукати свого сімейника як у комунальному медзакладі, так і в приватній клініці або серед лікарів-ФОПів, – зазначає Віктор Пенькач.
Лікаря варто розпитати, як він лікує конкретні хвороби, чи може приїжджати на виклики додому та/або давати поради в месенджері.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-03 13:43:00