Україна і світ

«Талліннська декларація»: 9 країн Європи зобов’язалися надати «безпрецедентну» військову допомогу Україні

Міністри оборони й представники міністерств оборони дев’яти країн Європи під час зустрічі  підписали «Талліннську декларацію», де міститься зобов’язання подальшої військової допомоги Україні на тлі її війни з рф. 

Декларацію підписали міністри оборони Великої Британії, Естонії, Латвії, Литви та Польщі, а також представники Данії, Нідерландів, Словаччини та Чехії.

У документі засуджуються атаки росії, спрямовані на терор українського народу, зокрема навмисні атаки на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, які можуть вважатися воєнними злочинами.

Відповідно до декларації, новий рівень підтримки України передбачає надання танків, протиповітряної і протиракетної оборони, які діють разом з дивізійними артилерійськими групами, і подальшим глибоким високоточним вогнем, що дає змогу цілеспрямовано уражати російські логістичні й командні вузли на окупованій території.

«Тому ми зобов’язуємося спільними зусиллями забезпечити безпрецедентний набір пожертвувань, включаючи основні бойові танки, важку артилерію, протиповітряну оборону, боєприпаси та бойові машини піхоти для оборони України», — йдеться у документі.

Також міністри оборони закликали інших членів Північноатлантичного Альянсу і партнерів наслідувати приклад і якнайшвидше надати свої власні заплановані пакети підтримки задля забезпечення перемоги України на полі бою у 2023 році.

«Разом ми продовжимо підтримувати Україну в її переході від опору до вигнання російських військ з української землі. Об’єднуючи зусилля членів і партнерів Альянсу, ми гарантуємо, що глобальна військова підтримка буде максимально стратегічною і скоординованою», – підкреслюють підписанти декларації.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-01-19 21:54:04