Україна і світ

Світовий банк запропонував джерела фінансування накопичувальної пенсійної системи

Накопичувальний рівень пенсійної системи не повинен впливати на нинішні надходження Пенсійного фонду Україні і може бути запроваджений за рахунок перерозподілу витрат між роботодавцем, співробітником і урядом.

Про це повідомила віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде в одному з інтерв’ю.

– Ми вважаємо, що впровадження накопичувального компонента не повинно проводитися за рахунок нинішніх пенсіонерів або майбутніх платників податків, – наголосила Б’єрде.

За словами віце-президента, у разі ухвалення рішення щодо подальшого руху до запровадження накопичувальної пенсійної системи, у суспільстві має відбутися відкрита і прозора дискусія про джерела фінансування цієї системи.

– Це може, наприклад, відбуватися через деяку форму розподілу витрат між роботодавців, співробітників і урядом, без впливу на поточні надходження Пенсійного фонду, – запропонувала віце-президент Світового банку.

Крім цього, Анна Б’єрде згадала і про запровадження корпоративного управління в Україні.

На її думку, у деяких аспектах відбувся відкат назад і наразі, Україна дещо відстає в цьому питанні.

– За останні роки досягнуто значних успіхів в прийнятті законодавств і зміцненні систем, які регулюють діяльність держпідприємств. В той же час відстає впровадження практики корпоративного управління, де в певних питаннях відбувся навіть відкат назад, – сказала Б’єрде.

Наприклад, лише дев’ять держпідприємств наглядові ради призначено за новими правилами, наголосила представник Світового банку.

– В результаті державні підприємства продовжують функціонувати в умовах надмірного політичного впливу, неконкурентної практики у виборі на ключові керівні посади, непрозорих систем оплати праці для вищого персоналу і неефективних механізмів контролю та підзвітності, – додала жінка.

Б’єрде вкотре закликала Нацбанк України залишатися незалежним наглядачем за фінансовим сектором.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-13 16:20:46

Back to top button