Світло і благодать: що таке Стрітенська свічка і як нею користуватися
Стрітення Господнє 2024 року в Україні відзначають 2 лютого. Це вперше, коли свято припадає на початок лютого – все через оновлений церковний календар. Не дарма Стрітення означає зустріч – історія свідчить, що цього дня зустрічаються Старий і Новий завіти.
На свято також є свої традиції – наприклад, ставиться Стрітенська свічка, яка має велику силу для багатьох вірян. Саме час розібратися, що таке Стрітенська свічка, що символізує і як використовувати.
Свічка, освячена 2 лютого, називається Стрітенська свічка і з давніх часів користується великою пошаною у людей!
Що таке Стрітенська свічка
Не секрет, що Ісус для вірян був уособленням світла, яке просвіщало духовну темряву і вказувало шлях до порятунку. Для наших пращурів довгий час саме свічка була головним джерелом світла – не дивно, що віру і джерело світла пов’язали.
На тлі цього з’явилася і традиція запалювати свічки на Стрітенських Богослужіннях – вони є символом вчення Ісуса Христа, який просвіщає людські душі. Багато хто під час вчення та молитов стає на правильний шлях і кається за гріхи.
Стрітенська свічка уособлює світло і благодать. Хоч би як темно не було, варто лише запалити свічку і світло проб’є будь-яку темряву!
Як користуватися Стрітенською свічкою
Традиційно, на Стрітення прийнято освячувати свічки – вважається, що це один із найстаріших звичаїв свята. Перед початком літургії відбувається особливий Чин благословення свічок, коли над свічками вимовляють молитву і окроплюють святою водою.
Після цього свічки треба забирати додому, але не поспішають запалювати. Зазвичай це роблять, коли виголошують молитви або стикаються з життєвими труднощами.
Освячені на Стрітення свічки зазвичай зберігають біля ікон протягом усього року. Варто зазначити, що недогарки від свічок не можна викидати – краще віднесіть їх до церкви.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-02 08:10:00