Свириденко зустрілася із послами країн G7 на тлі ухвалення закону щодо НАБУ і САП

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко разом із урядовою командою зустрілася із послами країн G7 на тлі ухвалення скандального законопроєкту №12414, який скасовує незалежність антикорупційних органів. Про це посадовиця повідомила у своїх соцмережах.
Зокрема, зустріч відбулася у середу, 23 липня. За її словами, Уряд України налаштований на нульову терпимість до корупції.
Вона зазначила, що того ж дня президент Володимир Зеленський ухвалив рішення – подати новий законопроєкт, який не лише усуне всі наявні розбіжності, а й посилить незалежність антикорупційної інфраструктури.
«Особливо важливо, що ці зміни унеможливлять будь-який вплив з боку ворога та будь-яке втручання в роботу правоохоронних органів, зокрема НАБУ і САП. Щиро вдячні партнерам з країн G7 за довіру, принциповість і підтримку», – додала Свириденко.
Передісторія
22 липня Верховна Рада у турборежимі винесла на розгляд та ухвалила в цілому скандальний законопроєкт, який ліквідовує незалежність антикорупційних органів, САП і НАБУ, і натомість підпорядковує їх генпрокурору України.
Фактично за один день законопроєкт підписав голова ВРУ, передав його на підпис президенту, а Володимир Зеленський, незважаючи на заклики НАБУ, САП та громадськості, все-таки підписав закон. Документ негайно опублікували в «Голосі України», таким чином він вступив у дію 23 липня.
Ще до голосування у Верховній Раді в Єврокомісії висловили стурбованість ситуацією довкола НАБУ і САП. Там заявили, що ці органи мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості. Схвалення законопроєкту у парламенті викликало занепокоєння комісарки з питань розширення ЄС Марти Кос.
В Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) попередили Київ, що атака на антикорупційні органи негативно вплине на оборонні інвестиції в Україну та на фінансування відбудови.
Єврокомісія теж висловила стурбованість ухваленням цього закону та на найвищому рівні попросила від Києва пояснень. А сенатори США заявили, що ухвалений закон підриває значну частину прогресу боротьби із корупцією.
Україну сколихнула хвиля масових мирних протестів. У низці міст, зокрема у Києві, Львові, Дніпрі, люди два дні поспіль виходили на вулиці з закликами відновити незалежність у роботі САП і НАБУ. Левову частку протестувальників складала молодь.
Зі свого боку деякі нардепи вже анонсували подання до Конституційного суду України для скасування цього скандального закону.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-24 10:57:00