Україна і світ

Суд виніс перший вирок за організацію псевдореферендумів на півдні України

Ілюстративне фото

Зібрано вичерпну доказову базу на організаторку російського псевдореферендуму у Бериславському районі Херсонської області. Після звільнення району співробітники СБУ затримали колаборантку у ході стабілізаційних заходів у жовтні минулого року.

Про це інформує пресслужба СБУ.

Зловмисницею є колишня членкиня місцевої «избирательной комиссии», створеної агресором під час тимчасової окупації території.

Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив їй покарання у вигляді 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в органах влади та займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом, строком на 10 років.

Після захоплення  селища Новоолександрівка Бериславського району ворожа поплічниця добровільно вступила до лав місцевої окупаційної адміністрації. Там виконувала завдання москви щодо організації та проведення незаконного референдуму у тимчасово захопленій частині півдня України.

Для цього зловмисниця формувала так звані «реєстри виборців» на території району, закликала людей прийти на «дільниці» і «проголосувати» на користь країни-агресора. Вона особисто обходила приватні домоволодіння і вимагала від людей поставити потрібну «відмітку в бюлетенях».

Суд визнав її винною у колабораційній діяльності та виніс вирок.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-01-23 15:14:16