Суд присяжних в Україні: перші два роки розглядатимуться справи з довічними вироками
У Верховній Раді 5 грудня ухвалили два законопроєкти, які передбачають запровадження системи суду присяжних. Нововведення буде поступово впроваджуватися протягом кількох років.
Перші два роки суд присяжних розглядатиме лише справи, за які передбачено довічне позбавлення волі. Про це розповів народний депутат із франції Слуга народу Павло Фролов, один з авторів законопроєкту, під час брифінгу.
Як працюватиме суд присяжних в Україні
На початку суд присяжних не розглядатиме справи за менш серйозні злочини, а лише ті, які передбачають довічне ув’язнення. При цьому Фролов зазначив, що для того, щоб справа потрапила до суду присяжних, обвинувачений має дати згоду на це.
Через два роки роботи суд присяжних зможе розглядати справи, пов’язані з серйозними злочинами, за які передбачено покарання від 10 років.
Депутат зазначив, що законопроєкт також визначає, які справи суд присяжних не розглядатиме. До таких належать корупційні злочини, які залишатимуться в компетенції інших судів.
Як пояснив Фролов, суд присяжних складатиметься з восьми присяжних і двох запасних, які потрібні на випадок, якщо хтось не зможе брати участь через хворобу або інші важливі причини.
Він зазначив, що рішення про винуватість чи невинуватість підсудного ухвалюватимуть саме присяжні. Для визнання людини винною потрібно, щоб за це проголосувало щонайменше сім із восьми присяжних.
– Передбачено, що присяжні – це обов’язок… За рахунок реєстру виборців, за рахунок реєстру платників податків буде сформовано реєстр кандидатів у присяжні, до якого буде внесено… громадяни, старші за 21 рік, – зазначив Фролов.
Він також додав, що присяжні під час виконання своїх обов’язків матимуть гарантії недоторканності. Крім того, згідно із законопроєктом №3843 присяжні отримуватимуть фінансові гарантії на рівні суддів першої інстанції, що становить 63 тис. грн на місяць.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Додамо, що законопроєкт 3843, який Верховна Рада підтримала в першому читанні, вносить зміни до кількох законів України, зокрема про запобігання корупції та Вищу раду правосуддя.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-05 15:28:00