Україна і світ

Страх рецесії у США викликав паніку на фондових ринках: як це вплине на Україну

Страх рецесії у Сполучених Штатах Америки викликав паніку на фондових ринках від Токіо до Нью-Йорку. Нещодавно вийшов звіт про стан американського ринку праці, який показав гірші за прогнози показники.

Стан американської економіки

Видання Forbes ознайомилося з щомісячним звітом про стан американської економіки, який випустила одна з найбільших інвестиційних компаній у США та світі Goldman Sachs. Звіт був оприлюднений 4 серпня – після публікації статистики із зайнятості у США.

В інвестбанку Goldman Sachs підвищили оцінку ймовірності рецесії у США з 15% до 25%. Це найбільше значення за останній рік. Хоча у першому півріччі 2023 року воно було вищим.

Зараз дивляться

– Але ми все ще вважаємо ризик рецесії обмеженим. Дані загалом виглядають нормально. Ми не бачимо значних фінансових дисбалансів, – зазначають у звіті компанії.

Які аргументи наводять в інвестбанку

У звіті Goldman Sachs зазначають, що слабкий звіт про зайнятість у липні може бути результатом тимчасових явищ.

Зокрема, у статистиці зафіксовано слабке зростання кількості робочих місць у США та рівня безробіття до 4,3% – на 0,2 відсоткових пункта.

Експерти вважають, що зростання кількості робочих місць могло бути слабшим через технічні причини. Серед них – нещодавній ураган Берил та нові мігранти, які не встигли знайти роботу.

Аналітики припустили, що різке зниження попиту на працю малоймовірне, оскільки економічна активність все ще росте здоровими темпами.

Кількість вакансій вказує на те, що попит на працю у США залишається стабільним, зазначають у звіті. Там не бачать особливих причин, які могли б призвести до різкого спаду економічної активності.

Водночас експерти допускають думку, що інвестори можуть помилково сприймати неминуче сповільнення за рецесію.

Інша можлива причина – дані про сповільнення доходів деяких корпорацій, проте у компанії Goldman Sachs ставляться скептично до цього.

Як це вплине на Україну

Ключовий ризик, з яким може стикнутися Україна через ситуацію на фондових ринках, – це вплив на сировин, стверджує очільник Департаменту макроекономічних досліджень фінансової групи ICU Віталій Ваврищук.

– Через низькі світові ціни на ключові товари українського експорту ми вже маємо суттєве розширення дефіциту поточного рахунку. У разі рецесії у країнах-партнерах ця проблема може навіть поглибитися, – наголосив він.

На його думку, падіння цін на нафту й агропродукцію – це сприятливий фактор у частині інфляції, але, ймовірно, він буде нівельований посиленим тиском на курс гривні через проблеми з торговим балансом.

За словами Віталія Ваврищук, іноземні інвестори керуються більше довгостроковими мотивами. Для них інвестиції в Україну – це майже завжди дуже незначна частина інвестиційного портфеля, сказав він.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-05 22:49:05