Україна і світ

Страсний тиждень 2021: що можна та не можна їсти перед Великоднем

Що не можна їсти у Страсний тиждень?

Коли закінчується Страсний тиждень?

Що можна їсти у Світлий понеділок?

Що можна їсти у Чистий вівторок?

Що можна їсти у Страсну середу?

Чистий четвер – що можна їсти у цей день?

Що можна їсти у Страсну п’ятницю?

Велика субота – що можна їсти на шостий день Страсного тижня?

Що можна їсти на Великдень?

У Страсний тиждень суворо заборонені продукти, які містять м’ясо, рибу, птицю, яйця. Не можна вживати молочні продукти, а також шоколад, макарони, білий хліб, соління, прянощі і алкоголь.

Страсний тиждень розпочинається у понеділок перед Великоднем – цьогоріч це припадає на 26 квітня. Великий піст закінчується у неділю після Великодньої Літургії у храмі – 2 травня 2021 року.

У цей день можна їсти фрукти та овочі в сирому вигляді, а також хліб, мед і горіхи. Рекомендовано вживати їжу тільки один раз в день – увечері.

У другий день Страсного тижня можна їсти сирі фрукти та овочі, мед, горіхи та хліб.

У третій день Страсного тижня варто вживати хліб, сирі фрукти та овочі, мед і горіхи. Жирні продукти краще вилучити з раціону у цей день, навіть олію.

Четвер – це особливий день у Страсному тижні. Господині у цей час готують паски для освячення, а в раціоні харчування дозволено вживати хліб, сирі фрукти та овочі, мед і горіхи.

У Страсну п’ятницю варто взагалі утриматися від прийому їжі. Однак врахуйте свій вік, фізичний та емоційний стан, перш ніж відмовлятися від їжі.

У Велику суботу перед Великоднем можна їсти фрукти та овочі в сирому вигляді, мед, горіхи та хліб.

У Великодну неділю знімаються усі обмеження в харчуванні. Однак варто помірковано вживати жирну та калорійну їжу, аби не нашкодити організмові у перший день закінчення посту.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-26 08:15:26

Back to top button